Децентралізація. Як громади використовують субвенції? (+відео)

4 жовтня 2017 в прес-центрі Главкома відбулася прес-конференція на тему: «Децентралізація. Як громади використовують субвенції?»

Анатолій Ткачук, ідеолог процесу децентралізації, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, розказав, як сьогодні об’єднані територіальні громади (ОТГ) освоюють субвенції, які суми виділяються та під які проекти надаються кошти, які головні ризики, приклади успішних проектів ОТГ.

“Переважна більшість ОТГ досить ефективно скористалась коштами інфраструктурної субвенції, проте є деякі ОТГ, що не змогли використати цей додатковий ресурс”, – зазначив Анатолій Ткачук.

Говорили також про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, про погодження проектів, про контроль з боку держави за реалізацією цих проектів.

Довідково

Для ОТГ у державному бюджеті на 2016 рік була передбачена субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у загальній сумі 1,0 млрд. грн. Розподіл субвенції по 159 ОТГ здійснено в залежності від площі території та чисельності сільських жителів (постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.16 № 200 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад»). Чим більша кількість сільських жителів та площа території — тим більший обсяг субвенції ОТГ.

У Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури  уже 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.