Презентація результатів проекту “Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області”

Не про консультативний орган і його рішення (символ).
11/06/2017
Проект «Підтримка розбудови інституційної спроможності об’єднаної територіальної громади»
03/07/2017

Презентація результатів проекту “Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області”

_DSC163923 червня 2017 року відбулась презентація результатів проекту “Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області”, який стартував у листопаді 2015 року за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Шведсько-українського проекту в Україні “Підтримка децентралізації в Україні”, Ради Європи в Україні, Європейського Союзу в Україні, Швейцарського проекту “DESPRO”, Компанії “GIZ” в рамках програми U-LEAD.

Ідея проекту зародилась у 2014 році під час презентації Концепції реформи №333-р від 01.04.2014 року у місті Хмельницькому та полягала у тому, щоб об’єднати зусилля різних місцевих акторів та донорських організацій для допомоги супроводу в області усіх процесів реального перетворення нових громад в ефективні структури, де з’являються можливості для розвитку та покращення якості життя місцевого населення.

_DSC1642

Філософія проекту: спробувати в одній області допомогти новоутвореним ОТГ розпочати свою діяльність в нових умовах, а на прикладі 2-х відібраних громад відпрацювати методики розробки стратегічних планувальних документів на основі кращих європейських практик та максимально поширити серед інших громад.

Після реалізації проекту можна зробити певні висновки:

  • Виявляється можна узгодити інтереси різних донорських програм, виконати всі умови щодо фінансування та звітності у одному великому проекті – мозаїці, якщо для цього є добра воля.
  • Робота в одній території з супроводу процесу від утворення ОТГ до їх становлення дає неоцінений досвід, який може бути успішно поширеним.
  • Голови ОТГ з Хмельницької області сьогодні не тільки добре справляються у громадах, а є публічними особами, що пропагують децентралізацію на високому рівні.
  • Успішність проекту стала можливою завдяки гнучкості команди та донорів.

Це був таки інноваційний та дуже комплексний проект!

Інститут громадянського суспільства дякує усім причетним до проекту “Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області!”