Слідкуйте за новинами

Програма U-LEAD розпочала серію зустрічей з партнерськими організаціями у сфері регіонального розвитку

Дата: 25.03.2017

Програма U-LEAD розпочала серію зустрічей з партнерськими організаціями у сфері регіонального розвитку

22.03.2017.1Розвиток сільських територій та облаштування сільської місцевості як сфери життя, діяльності та побуту сільських мешканців є невід’ємною частиною Державної стратегії регіонального розвитку України-2020. Цілком логічно, що серія зустрічей з питань регіонального розвитку із партнерськими організаціями розпочалась із засідання круглого столу на тему “Як підвищити участь професійних асоціацій та недержавних організацій у реалізації завдань державної регіональної політики України спрямованих на сільський розвиток”, який відбувся 22 березня в Домі децентралізації (офісі Програми U-LEAD).

22.03.2017.2

Експерти з питань регіонального розвитку Програми U-LEAD з Європою разом з представниками недержавних організацій, професійних асоціацій,  наукових закладів та Міністерства агрополітики обговорювали питання, пов’язані з розвитком сільських територій та облаштуванням сільської місцевості як сфери життя. Йшлося, передусім, про необхідність розширення участі недержавних організацій та професійних асоціацій у реалізації державної регіональної політики, в основу чого можуть бути покладені успішні приклади співпраці недержавних організацій з органами місцевого самоврядування та кращі практики їх проектної діяльності. Адже вони мають чималий досвід і потенціал, який може бути використаний у сфері підвищення рівня і якості життя, раціонального використання природно-ресурсного потенціалу сільських територій, створення нових робочих місць, формування соціально відповідального бізнесу. Це дозволило б підвищити спроможність територіальних громад у вирішенні питань власного розвитку, реалізації нових можливостей щодо розробки та реалізації проектів регіонального розвитку, залученні додаткових джерел фінансування.

22.03.2017.3

Одним із таких джерел є секторальна бюджетна підтримка ЄС, кошти якої можуть бути використані для реалізації Програми «Сільський розвиток», яка передбачає підтримку проектів, що можуть бути спрямовані на такі напрями:

  • диверсифікацію підприємницької діяльності на селі;
  • підвищення рівня облаштування сільської місцевості як сфери життя, діяльності та побуту селян;
  • розвиток соціального та людського капіталу.

22.03.2017.4

Перший напрям передбачає підтримку проектів, спрямованих як на диверсифікацію сільськогосподарського виробництва, а також на розвиток альтернативних видів економічної діяльності у сільській місцевості, організацію заготівлі, переробки та збуту переробленої сільськогосподарської продукції, екологічного (зеленого), сільського та інших видів туризму, народних ремесел і промислів, надання послуг у сфері сільського підприємництва та бізнесу.

Другий спрямований, насамперед, на підтримку інфраструктурних проектів у сільській місцевості.

22.03.2017.5

Призначення третього напряму – це підтримка проектів, що передбачають, зокрема, підвищення рівня знань та практичних навичок сільського населення в частині ведення господарської та підприємницької діяльності, підвищення спроможності територіальних громад сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад щодо розробки та реалізації місцевих програм сталого розвитку, формування партнерств та кооперації, зокрема, з суб’єктами підприємницької діяльності; розвиток навичок сільського населення щодо участі у формуванні та реалізації місцевих ініціатив з сільського розвитку.

22.03.2017.6

Представники Мінагрополітики, побачивши у такому форматі неабиякий сенс для розробки актуальних проектів сільського розвитку, запропонували провести наступну зустріч для обговорення підготовки конкретних місцевих ініціатив та проектів безпосередньо на площадці міністерства.

А експерти Програми найближчим часом проведуть не меш важливі зустрічі з партнерськими організаціями. Черговою тематикою буде регіональний економічний розвиток з акцентом на інноваційну економіку та залучення інвестицій, а також розвиток людського потенціалу, розвиток туризму та загальноукраїнська солідарність, що має на меті зміцнення зав’язків між регіонами та територіальними громадами та розвиток міжрегіонального співробітництва.

Захід відбувся в рамках впровадження проекту «Підтримка компоненту Регіональний розвиток» Інститутом громадянського суспільства за фінансової підтримки Програми ЄС для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою».