Сприяння процесам децентралізації влади на території громад Миколаївської області

1 серпня, у місті Миколаєві Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» у співпраці з ГО «Інститут громадянського суспільства» та за ініціативи народного депутата України Андрія Вадатурського було проведено навчальний семінар «Сприяння процесам децентралізації влади на території громад Миколаївської області».

DSC_1

Задля обговорення сутності реформи, стану її реалізації та подальших перспектив в окремих районах Миколаївської області зібрались представники районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування районного та базового рівнів, депутати місцевих рад і громадські активісти.

DSC_17

Під час семінару окрему увагу було приділено питанням місцевих бюджетів і децентралізації фінансів, мобілізації внутрішніх і залученню зовнішніх ресурсів для розумного розвитку громади, а також кращим практикам об’єднаних територіальних громад: від старту – до перших результатів.

DSC_7

Так, своїм досвідом реалізації низки інвестиційних та соціальних проектів з колегами поділився Баштанський міський голова (Миколаївська область) Іван РУБСЬКИЙ. Зокрема, зовсім нещодавно, 25 липня 2017 року відбулось відкриття реконструйованого гуртожитку соціального житла для дітей сиріт. Для реалізації цього проекту було залучено кошти міського бюджету: 641,570 тис.грн.

DSC_18

Білозірський сільський голова (Черкаська область) Володимир МІЦУК розповів про об’єднання Білозірської громади та її інфраструктурний розвиток. Учасникам було особливо цікаво дізнатись, як живуть сільські громади після об’єднання, чи відчувають вони покращення вже сьогодні. На думку Пана МІЦУКА, про це яскраво свідчать такі цифри: 2016 році на розвиток інфраструктури громади було залучено у 13 разів більше коштів ніж у попередньому бюджетному періоді (13,0 млн. грн. загальний обсяг коштів, виділених та залучених на підтримку життєдіяльності та інфраструктурний розвиток громади, порівняно із 1 млн. грн. у 2015 році). Цікавими для учасників були проекти з підтримки вчителів та лікарів: громада утримує службове житло для проживання 5 сімей. Унікальною практикою, запровадженою на базі громади, є Білозірська сільська академія футболу.

DSC_5

Директор з питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства» Анатолій ТКАЧУК порадив слухачам семінару: «Ваші сусіди уже рік працюють в нових умовах і створюють нові можливості для свого прискореного зростання. Чим довше ви будете чекати, тим більшою, не на вашу користь, буде різниця. Дбайте про громади, що представляєте, а не шукайте причини та перепони… Позитивні результати в багатьох об’єднаних територіальних громадах вже видно неозброєним оком. Знання та приклади успішних практик можуть надихнути та підштовхнути до розвитку громад».

DSC_13

Говорячи з учасниками семінару про реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади народний депутат України Андрій ВАДАТУРСЬКИЙ наголосив: «Вірю в цю реформу, якщо ми хочемо мати спроможну Україну, то нам потрібно самим її робити… все тільки залежить від нас».


Джерело:
Програма Ради Європи “Децентралізація і територіальна консолідація в Україні”