Стартувала робота над стратегією розвитку Баранівської об’єднаної громади

7 квітня 2016 року в рамках проекту «Підтримка розбудови інституційної спроможності об’єднаної територіальної громади», що впроваджується ГО «Інститут громадянського суспільства» за фінансової підтримки «Вестмінстерської фундації за демократію» (Лондон, SW1P 1RT, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) в місті Баранівка відбулося перше засідання робочої групи зі Стратегічного планування розвитку Баранівської міської об’єднаної територіальної громади, яка визначена переможцем у конкурсі з розробки Стратегії розвитку та Схеми планування території ОТГ.

_DSC0634

Стратегія – це суспільно-узгоджена програма розвитку на середньострокову перспективу, яка сприяє згуртуванню мешканців громади, забезпечує прозору конкуренцію за місцеві ресурси, підвищує конкурентоспроможність громади та вказує шлях до досягнення його сталого майбутнього. Вона стане основним документом для місцевої влади в розвитку громади.

_DSC0639

З вітальним словом до учасників засідання звернулися директор з науки та розвитку ІГС Анатолій Ткачук та міський голова Анатолій Душко, який також поінформував про актуальний стан розробки Стратегічного плану розвитку Баранівської громади.

_DSC0664

Під час заходу відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ІГС та Баранівською ОТГ.

_DSC0719

Під час свого виступу Анатолій Ткачук розповів про новий тренд «Розумне зростання», загальні підходи щодо розробки стратегії розвитку ОТГ, потребу у плануванні свого розвитку, а також наголосив, що здійснюючи стратегічне планування в ОТГ потрібно орієнтуватись на нове, не мати ілюзій, що стратегія дасть швидкий ефект без подальшої тяжкої праці.

_DSC0739

Важливою складовою стратегічного планування розвитку громади є її просторове планування як основа розумного зростання. Під час свого виступу Тетяна Криштоп, заступник директора по науковій роботі ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД», детально розповіла про схеми просторового планування для громади, зонування та інфраструктурні системи.

_DSC0759

Координатор проектів ІГС Маркіян Дацишин розповів про внутрішні та зовнішні ресурси для розумного зростання громади, міжнародну технічну допомогу та як планувати і залучати ресурси.

_DSC0688

Учасники першого засідання Робочої групи з відповідальністю та уважністю сприйняли нову роль в якості майбутніх рушіїв розумного зростання громади.