Стимулювання процесів децентралізації влади на території громад Болградського району Одеської області

Райони мають бути переглянуті, інакше не збалансувати бюджет 2018, – Анатолій Ткачук
17/05/2017
Регіональні ЗМІ ознайомилися з кращими практиками місцевого самоврядування на Хмельниччині
09/06/2017

Стимулювання процесів децентралізації влади на території громад Болградського району Одеської області

_DSC12881-2 червня у м. Болграді відбувся дводенний тренінг «Стимулювання процесів децентралізації влади на території громад Болградського району Одеської області» для сільських/селищних голів та депутатів місцевих рад Болградського району.

_DSC1292

Учасники тренінгу прослухали ключові теоретичні та практичні аспекти впровадження реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Враховуючи поліетнічність населення, що проживає на території Болградського району, окрема увага була приділена формуванню локальної (місцевої) ідентичності в умовах децентралізації влади, зокрема використання своєї національної приналежності як перевагу в інтеграції в український простір.

_DSC1307

Було презентовано успіхи вже об’єднаних громад та рівень їх фінансової спроможності в нових умовах. Також було обговорено переваги та потенційні виклики, що можуть мати місце під час об’єднання у спроможні територіальні громади або співробітництва між ними, оскільки пануюча нині ідея «Один район – одна громада» не завжди є найкращим вибором.

_DSC1362

Надзвичайно актуальними були питання щодо освіти та охорони здоров’я. Розповсюджені міфи і «страшилки» також вже торкнулися цих сфер.

_DSC1355

До заходу були також запрошені директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України С.І. Шаршова та заступника начальника Управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської облдержадміністрації І.Я. Беженар, які запевнили про незмінність державної політики стосовно реформування місцевого самоврядування та підтримки громад, що об’єдналися.

Тренінг організований ГО «Інститут громадянського суспільства» в рамках реалізації Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні»