Слідкуйте за новинами

Хмельницький – наші дні (13-14 лютого 2019 року)

Дата: 14.02.2019

Хмельницький – наші дні (13-14 лютого 2019 року)

Коли виборчі штаби десятків кандидатів мотаються по Україні розміщуючи борди, підписуючи якісь обіцянки в обмін на голоси, в місті Хмельницькому майже 40 осіб – міських та сільських голів, працівників виконавчих органів місцевих рад міських та сільських територіальних громад працюють над пошуком способів та шукають засоби, як розвивати спільно міста та прилеглі сільські території. Тут проходить семінар, що організовано Інститутом громадянського суспільства в рамках проекту «Партнерство міських та сільських територіальних громад: нові можливості для місцевого розвитку» за підтримки Програми U-LEAD з Європою.

Як ми працюємо? Цікаво. Від загального – до часткового, потім знову до загального, потім повертаємось до конкретних проблем, конкретних територій. Перший період простих рішень, які видно – завершується. Вікна в школах поміняли, водогони провели, нові ліхтарі почепили, дитячі майданчики є навіть там, де не має дітей. Тепер потрібні рішення іншого рівня, які дають результат не зараз, а за кілька років – рішення, спрямовані на розвиток місцевої економіки, які сприятимуть приходу бізнесу у громаду, які стимулюватимуть самозайнятість населення…

Зараз в Україні відкриті можливості для залучення у громади ресурсів з різноманітних джерел – Державного бюджету України: коштів ДФРР, державних програм регіонального розвитку, українського культурного фонду, фонду енергоефективності; коштів донорської допомоги, приватних ресурсів через механізми публічно-приватного партнерства. Але взяти ці кошти потрібно вміти. І тут питання не у лобізмі, а у здатності спланувати свій розвиток та підготувати розвиткові проекти. Наші учасники семінару якраз зараз і вчаться працювати разом – місто та село, разом готувати проект, від якого буде користь і для міста і для села. Цікаві дискусії, цікаві ідеї, гарячі обговорення. Виглядає, що люди, які приїхали на наш семінар точно добре вмотивовані – не грошима, а місією! Видно, що для них вирішення проблем своїх територій є місією своєї діяльності. Це тішить і дає сподівання, що все у нас вийде.

Партнерства – ключовий тренд сучасної Європи. Для України – це поки що «інновація», адже криза довіри не стримує домовленості у самих різних ситуаціях та умовах. Але ми точно здолаємо цю кризу довіри, адже для цього є гарні ліки – спільна робота, яка починається на таких семінарах, а там буде продовжена уже в громадах.