Слідкуйте за новинами

Про Зіньків та його смаколики

Дата: 13.04.2016

ЗіньківМандруючи  Віньковеччиною, що на Хмельниччині не пропустіть нагоду завітати в самобутнє колоритне село Зіньків. Село із славною історією та давніми невмирущими традиціями. Зіньків давнє «містечко» зі своїми особливостями, як історичними, економічними, так і ментально-культурними. Здавна воно було окружним центром торгівлі. Тут живуть люди, які за всіх часів і обставин давали собі раду (пекли хліб, робили ковбаси, варили пиво незважаючи навіть на совєтські заборони).

Зіньків отримав Магдебурзьке право ще в 1458 році, коли Московія навіть не знала, що це таке. Можливо ще з тих часів тут вміють  приготувати  хліб та ковбаси так, як ніде більше! Таке враження, що скільки буде світ і людина, стільки зіньківські ковбаси та хліб будуть «в тренді».

Кажуть, що за радянських часів, коли їхали до Москви вирішувати якісь питання, «вибивати» ресурси  чи ще щось, славнозвісна зіньківська ковбаса була тим засобом, який відкривав усі  двері та допомагав у вирішенні будь-яких питань. Ніхто не міг перед нею встояти, навіть «сильні світу цього».

Готувати фірмовий  хліб та ковбасу стало сімейною справою багатьох зіньківчан. Якщо ви проїдете вулицею, то вам в око обов’язково  впаде табличка, яка красується на багатьох парканах з написом «ковбаса та  хліб».

Це свого роду реклама продукції та запрошення  завітати і скуштувати фірмові  зіньківські продукти.  Ну, а вже як буде до  смаку , то і  можна купити. І, повірте, ще жоден захожий не вийшов з обійстя без повної торби зіньківських  «смаколиків».

Новый рисунок (1)

Зіньків ніби магнітом притягує  до себе і  нових людей, з новими талантами і  інвесторів з новими можливостями. Якась особлива тут аура-підприємницька. Тому, сьогодні в Зінькові, крім традиційної сімейної справи, добре розвиваються й інші напрями малого і середнього бізнесу. На території сільської ради працює ТОВ «Зіньківський пивзавод», лісоцех із розплідником саджанців дерев, меблевий та деревообробний цех, забійний та ковбасний цехи, інкубаторна станція, цех з пошиву одягу. Тут також працюють сільськогосподарські підприємства, зокрема ТОВ «Енселко Агро», підприємство «Берегиня», фермерські господарства. А от ТОВ «Енселко Агро» в цьому році планує  завершити будівництво об‘єкту на 300 робочих місць. Також зареєстровано та працює багато підприємців фізичних осіб. В громаді створена пожежна служба, яка обслуговує 9 населених пунктів та відкрито Будинок шерифа.

Новый рисунокЗіньків одне з небагатьох сіл, де створюються нові робочі місця, залишається молодь. Щоб заохотити молодь працювати в рідному Зінькові, тут навіть збудували новий будинок на 16 квартир. Завдячуючи комунальному підприємству «Надія», яке вже протягом 2-х років працює в населеному пункті, в громаді добре налагоджене водопостачання населення та своєчасно вивозиться сміття. Місцева влада дбає про загальну картину села, про його привабливий образ. А тому спільними зусиллями влади та жителів села тут створено альпійські гірки та квітники.

Сьогодні в селі діє  прекрасна і сучасна школа-колегіум з поглибленим  вивченням іноземної мови. Знаковим є те, що в минулому році випускниками школи стало 10 дітей, натомість в перший клас прийшло  навчатися 35 дітей.

В громаді дбають про молоде покоління, а тому тут збудовано два шкільних спортзали та сільський стадіон. Є також чудовий дитячий садок, амбулаторія та фельдшерсько-акушерський пункт.

Відкрито два аптечних заклади та ветлікарня. У Зінькові функціонує перукарня, пошта, Будинок культури, діє музей села. Потреби жителів задовольняють 13 торговельних точок, бари та кафе. А, щоб діти не тягнулися  до дурних звичок, силами місцевої влади та батьків-підприємців відбудовується приміщення, де будуть розміщені тренажери для спортивних занять та фізичного розвитку молоді.

Отак і живе місцева громада, а її візитною карткою є фірмова продукція «зіньківська ковбаса та хліб». Ніша, яку не можуть зайняти агрохолдинги та м‘ясокомбінати та старі традиції дають змогу розвиватись громаді і в нинішні ненадто сприятливі для розвитку часи. Хто шукає, той знаходить.

Знайдіть і ви. Не марнуйте час, приїздіть  до Зінькова і насолодіться цим  дивовижним  смаком «зіньківської ковбаси із зіньківським хлібом».

До речі, в Зінькові є ще й дуже гарні об‘єкти старої архітектури, але, то вже зовсім інша історія.

Наталя Рохова