ЗапитанняМіжбюджетні трансферти
AvatarAnonymous asked 4 роки ago

Доброго дня! Ми Помічнянська міська рада. Звертаємся до Вас з проханням, щодо надання роз’яснень про порядок передачі міжбюджетних трансфертів об’єднаним тереторіальним громадам, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування тереторій громад (ст. 89 Бюджетного кодексу України зі змінами). на даний момент в нас на балансі знаходяться дошкільні навчальні заклади, заклади культури та позашкільної освіти, які фінансуються за рахунок інших субвенцій з районного бюджету.02 жовтня 2015 року в нас створена спільна робоча група розробки проектів рішень по добровільному об’єднанню громад, тобто ми вважаєм, що саме з цієї дати ми отримали статус об’єднанної  тереторіальної громади що створюється. Чи маємо ми право отримувати міжбюджетні трансферти з районного бюджету на утримання вищевказаних  бюджетних закладів, що знаходяться на нашій території з 01 січня 2016 року до моменту переходу на прямі міжбюджетні трансферти (після офіційного створення громади).
Дуже очікуємо на отримання відповіді!!!!!Заздалегідь вдячні за методичні роз’яснення!!!!!

1 Answers
Avatarkab Staff answered 4 роки ago

Відповідно до частини 9 статті 8 ЗУ “Про добровільне об”єднання територіальних громад”

“Бюджети територіальних громад, що об’єдналися, виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду з урахуванням особливостей, встановлених цією частиною.
Сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою, може вносити зміни до рішень про місцеві бюджети, прийняті сільськими, селищними, міськими радами, обраними територіальними громадами, що об’єдналися.
До завершення періоду окремого виконання бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, функції головних розпорядників, розпорядників бюджетних коштів територіальних громад, що об’єдналися, продовжують здійснювати відповідні бюджетні установи в особі сільського, селищного, міського голови, обраного об’єднаною територіальною громадою, інших керівників бюджетних установ.
До завершення періоду окремого виконання бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, функції місцевих фінансових органів територіальних громад, що об’єдналися, здійснюють:

1) відповідні місцеві фінансові органи, створені до об’єднання територіальних громад;

2) сільський, селищний, міський голова, обраний об’єднаною територіальною громадою, якщо у відповідних територіальних громадах місцеві фінансові органи не були створені згідно із законом.

Залишки коштів на кінець бюджетного періоду бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, перераховуються до бюджету об’єднаної територіальної громади на підставі платіжних доручень за підписом сільського, селищного, міського голови, обраного об’єднаною територіальною громадою.”

На прямі міжбюджетні стосунки з МФ об”єднана громада виходить у наступному за роком об”єднання бюджетним роком.