Слідкуйте за новинами

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170), щодо використання місцевої символіки територіальними громадами, сіл, селищ, міст, районів і областей та підняття Державного Прапора України

Дата: 20.04.2017

Проект

______________2017р.

ЗАКОН УКРАЇНИ

«Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170), щодо використання місцевої символіки територіальними громадами, сіл, селищ, міст, районів і областей та підняття Державного Прапора України

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 24, ст. 170) такі зміни:

1) Статтю 22. Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” викласти у новій редакції:

«Стаття 22. Символіка територіальних громад сіл, селищ, міст, районів і областей

  1. Територіальні громади сіл, селищ, міст можуть мати власну символіку – Герб і прапор територіальної громади; герби населених пунктів, що входять до складу територіальної громади, печатки, гімн, логотип та кольори територіальної громади, посадові знаки (колір голови громади, штандарт голови громади, знак голови громади, знак старости села, знак депутата відповідної місцевої ради; нагородні відзнаки (знак почесного громадянина, знак «За заслуги», Почесна грамота (з відзнакою), Подяка (з відзнакою) та інші символи, визначені рішенням відповідної місцевої ради. (герб, прапор тощо).
  2. Символіка територіальних громад встановлюється виходячи з їх історичних, культурних, соціально-економічних чи інші місцевих особливостей і традицій з урахуванням геральдичних правил та не може суперечити нормам українського законодавства.
  3. Символіка територіальних громад не може містити елементів символіки іноземних держав та символів, визначених п.п. 4), 5) частини 1 статті 1 Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» бути тотожною зареєстрованій раніше символіці інших територіальних громад.
  4. Зображення, зміст, опис та порядок використання символіки територіальних громад сіл, селищ, міст, визначаються відповідною радою.
  5. Символіка територіальних громад, що має візуальний характер – герб, прапор підлягає державній реєстрації у центральному органі виконавчої влади, що відповідальний за формування та реалізацію державної регіональної політики.
  6. Рада, що прийняла рішення про затвердження символіки надсилає центральному органу виконавчої влади, що відповідальний за формування та реалізацію державної регіональної політики для державної реєстрації символіки:
  1. Центральний орган виконавчої влади що відповідальний за формування та реалізацію державної регіональної політики протягом не більше місяця від дати отримання документів, визначених частиною 5 цієї статті, за висновком фахової незалежної комісії з питань місцевої символіки, здійснює державну реєстрацію символіки та розміщує візуальне зображення на своєму інтернет ресурсі, або відмовляє у такій реєстрації, якщо ухвалена символіка не відповідає вимогам частин 2 – 3 цієї статті.
  2. З моменту розміщення візуального зображення символіки відповідної територіальної громади на інтернет ресурсі центрального органу виконавчої влади, що відповідальний за формування та реалізацію державної регіональної політики символіка є зареєстрованою і підлягає державному захисту відповідно до законодавства.
  3. Центральний орган виконавчої влади, що відповідальний за формування та реалізацію державної регіональної політики з метою забезпечення дотримання правил щодо місцевої символіки, визначених цим законом створює фахову комісію з питань місцевої символіки, затверджує положення про її діяльність та ухвалює методичні рекомендації з питань місцевої символіки.
  4. Обласні та районні ради можуть приймати рішення щодо затвердження символіки відповідно області та району на які поширюються норми цієї статті Закону.»

2). Статтю 23 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” доповнити наступною частиною з таким змістом:

            «Підняття прапору територіальної громади, прапору Європейського Союзу поруч з Державним Прапором України може здійснюватися за умови дотримання таких правил:

ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Голова Верховної Ради України

Парубій

Проект ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»   (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, № 24, ст.170),  щодо використання місцевої символіки територіальними громадами, сіл, селищ, міст, районів і областей та підняття Державного Прапора України

Поділитися