Слідкуйте за новинами

Про збори в Тарасівці з питань децентралізації та об‘єднання територіальних громад

Дата: 16.05.2016

А. Ткачук

Про збори в Тарасівці з питань децентралізації та об‘єднання територіальних громад

15 травня 2016 року у сільському клубі Тарасівки, селі, яке знаходиться зовсім близько до Києва, відбулась цікава зустріч, ініційована Інститутом Республіка та Інститутом громадянського суспільства, такий собі міні форум з питань децентралізації та об‘єднання територіальних громад в цій «боярській» частині Києво-Святошинського району.

тарасівка-зал

Присутні різні люди – сільський голова Тарасівки, міський голова Боярки, керівник обласного «офісу реформ», помічники народного депутата України, депутати сільської ради, міської, обласної рад, активісти і просто люди, що живуть в Тарасівці чи Новому.

Про що говорили і що найбільше цікавило людей? Про перспективу об‘єднання Тарасівської громади із сусідами: чи на базі Боярської міської громади чи об‘єднання сільських рад навколо Тарасівки? В друге не сильно вірять, першого трішки бояться. Бояться за міфічними причинами – а як «захистити» інтереси Тарасівки в Боярській раді, адже Тарасівка значно менша? Ми, мешканці села Нове, дивувались. А як захищаються інтереси Нового в Тарасівці?

Дуже гарно виглядав міський голова Боярки Олександр Зарубін. Він чітко сказав, що для себе вирішив однозначно – Боярка має стати центром нової ОТГ. Що це в цифрах? Сьогодні Боярка – це 40% всіх надходжень Києво-Святошинського району. Бюджет Боярки – 41 млн. гривень, а 60% ПДФО, що збирається в Боярці складає – 130 млн. грн! Це зовсім інша якість, інші можливості.

Голова Тарасівської громади Володимир Сизон був небагатослівним, він розуміє, що об‘єднання неминуче, але скидається, що для нього це не пріоритет, тому працювати над цим навряд чи буде (може я помиляюсь, але здається, що це дійсно так).

Загалом було багато цікавих та емоційних виступів. Після двох годин дискусій, їх тональність та зміст суттєво змінились. Люди стали більше слухати і запитувати про незрозумілі для них можливості та свої страхи, а не емоційно реагувати на саму ідею об‘єднання. В кінці кінців мій прикінцевий спіч про планування територій, використання комунальних земель і майна, продукування стратегії розвитку та розвиткових проектів для Державного фонду регіонального розвитку всі слухали дуже уважно і з блиском в очах.

тарасівка-я

Загалом зустріч була дуже непоганою. Переконаний, що буде продовження, є бажання прослухати тренінг із планування та місцевого розвитку.

От так в паузі між поїздками по українських регіонах, де ми давно і плідно працюємо, ми побачили ситуацію під Києвом. Тут свої особливості, тут значно більше інтересів пересікаються, тут складно, але й можливості для розвитку тут просто колосальні. Просто стара місцева еліта тихенько приторговувала земелькою, ставала мільйонерами і не думала про розвиток. Тепер землиця закінчується, а розвиватись потрібно. На арену виходять нові лідери, їм уже не потрібно «бізнесувати» землею, по-перше немає чим, по-друге це вже не цікаво, їм потрібні реальні зміни в якості життя для своїх сімей, своїх дітей і онуків. Їм не потрібно їхати в Київ, вони хочуть створити «київські» стандарти життя в своїх приміських громадах.

Так, що перспектива є.

А. Ткачук

15.05.16