Слідкуйте за новинами

Нагородження переможців, обговорення минулого та напрацювання на майбутнє – як відбувся форум «Синергія Коаліцій»

Дата: 16.07.2019

Нагородження переможців, обговорення минулого та напрацювання на майбутнє – як відбувся форум «Синергія Коаліцій»

Більше 70 представників регіональних коаліцій зібралися разом щоб обговорити бажані зміни у своїх містах. Вони аналізували минулі події, говорили про існуючі в суспільстві тенденції та напрацювали плани дій на майбутнє.

У перший день дводенного форуму 7 коаліцій були нагородженні у наступних номінаціях:

  • «Найкращий нормотворець» – Рада Експертів та Рада Реформ Рівного, Тернопільський центр реформ, Реформаторська Коаліція Чугуївщини,
  • «Комунікатор реформ» – Реформаторська Коаліція Чугуївщини, Тернопільський центр реформ та Рада Реформ Хмельницького
  • «Залучення коштів від донорів і громадян” – Рада Реформ Рівного
  • «Залучення громадян» – Рада Реформ Рівного
  • «Найкраща експертиза» – Рада Реформ Рівного, Коаліція Реформ Богуславщини, Рада Експертів
  • «Лідери з мережування» – Тернопільський центр реформ
  • «Залучення волонтерів» – Харківська Реформаторська Коаліція
  • «Найкраща просвітницька кампанія» – Сумська платформа реформ.


Так, Тернопільський центр реформ одну з нагород отримав у номінації «Лідери з мережування», за словами голови секретаріату коаліції Марії Іщенко, побудові тісної взаємодії  між коаліціями передує запит від самих членів коаліцій. «Нічого не вийде, якщо чекати «можливості», якщо є проблема, потрібно шукати людей, часто експертів, які допоможуть її вирішити або порадять як це зробити краще. Краще шукати таких звісно ж серед колег з інших коаліцій», – коментує Марія.

Представники коаліцій у перший день форуму визначали основні тенденції, розвиток яких вони спостерігають працюючи у своїх містах та обговорювали головні події останніх двох років, які вплинули на їх діяльність. В результаті вдалось зрозуміти що турбує членів коаліцій по всій Україні та у яких сферах можуть мережуватися коаліції.

«Щоб посилити мережування між коаліціями, треба активно задіювати всі можливі типи уже набутих зв’язків – обмінюватися інформацією усіма можливими каналами, налагоджувати дружнє неформальне спілкування та розробляти спільні проекти», – радить коаліціям Олена Рибій, програмна менеджерка з розвитку мереж та коаліцій програми сприяння громадській активності «Долучайся!», (USAID/ENGAGE).

У другий день учасники пропрацьовували конкретні плани дій у пріоритетних напрямах, серед яких: децентралізація, антикорупція, економіка, екологія, медицина, освіта, культура, інклюзія, інфраструктура, відкритість та прозорість. У групах були напрацьовані цілі, яких потрібно досягнути та завдання, які потрібно втілити в життя для того, щоб реформувати вищезгадані сфери у містах, де створені коаліції.

На завершення групи презентували свою роботу та обговорили їх з іншими учасниками. Після ретельного опрацювання напрацювань загальний звіт буде надісланий для усіх присутніх на форумі та викладений у відкритий доступ.

Сподіваємося і на подальшу плідну роботу з регіональними коаліціями та дякуємо усім учасникам за те, що долучилися до форуму!

Форум організовано в рамках проекту «РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці», що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ – РПР в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.