Слідкуйте за новинами

Нарада: реформа Міністерства та галузі охорони здоров'я

Дата: 18.02.2016

Нарада: реформа Міністерства та галузі охорони здоров'я

Вже давно необхідна синхронізація реформування медичної сфери з реформою адміністративно – територіального устрою.

Відбулась робоча нарад з експертами Міністерства охорони здоров’я щодо питання формування мережі амбулаторій у громадах.

Було визначено напрямок роботи щодо питання децентралізації ПЦМД на рівень ОТГ, необхідність визначити мінімально необхідний перелік профільних лікарів у Центрах створених в рамках ОТГ.

Далі підготувати рекомендації щодо структури таких пунктів (поліклініки, амбулаторії, ФАПи і т.п.) для типової сільської ОТГ на основі аналізу по пп. 1, 2 та розміщення мережі медичних пунктів в межах територій ОТГ станом на сьогодні. Для запровадження автономності системи ОЗ первинного рівня в ОТГ з’ясувати у МОЗ :

Прозвучали такі слушні пропозиції щодо спрощення процедур, якщо вони є за складними:

  • Пропрацювати можливість відкриття лабораторій, можливо в рамках СТГ, або логістичні схеми отримання лабораторних аналізів від сертифікованих лабораторій.
  • Підібрати дані про суми медичної субвенції в ОТГ та зробити розрахунки щодо можливості забезпечення надходження доходів лікарів в розмірі не менше 8 тисяч гривень на місяць та утримання необхідної мережі медичних пунктів.
  • Провести нараду в Мінрегіоні із залученням МОЗ після отримання інформації, викладеної в цьому протоколі.

Дякуємо за плідну роботу.