Слідкуйте за новинами

НАС ЧУЮЮТЬ! Резонанс у Верховній Раді щодо досліджень ІГС

Дата: 24.05.2021

НАС ЧУЮЮТЬ! Резонанс у Верховній Раді щодо досліджень ІГС

Сьогодні в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України відбулося обговорення низки законопроектів пов’язаних з розподілом та зарахуванням податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Модератором виступала Юлія Діденко, голова підкомітету з питань оподаткування доходів фізичних осіб, єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших нарахувань на фонд оплати праці.

На початку обговорення виступив голова Комітету Юрій Гетманцев, який визначив основні теми дискусії: де має бути місце зарахування ПДФО та який має бути його розподіл – за місцем розташування підприємства (підрозділу) чи за місцем реєстрації працівника?

Головні положення законопроектів щодо ПДФО (№ 5244, 5244-1, 5244-2 та інших) презентували народні депутати Лариса Білозір, Анастасія Ляшенко, Олексій Красов, Ігор Василів та інші.

Своє ставлення до проблем бюджетної та податкової політики, зокрема щодо ПДФО, висловили представники місцевої влади міст Краматорська, Одеси, Дніпра, Подільська, Краснопільської та інших громад України. Особливий резонанс викликала позиція голови Оржицької сільської громади з Полтавщини Олени Сидоренко, яка виступила категорично проти пропозицій зарахування ПДФО за місцем реєстрації працівника, незважаючи на те що їй, на перший погляд, це було б вигідно. Вона наголосили на тому, що ми усі повинні займати державницьку позицію, дбати про майбутнє та розвиток власних громад, а не паразитувати на доходах, зароблених десь за межами громади.

Таку позицію озвучили практично всі представники громад, всі вони наголошували на необхідності стягнення ПДФО за тим місцем, де він створюється, незалежно від юридичної адреси підприємства. Крім того представники громад піднімали питання адміністрування та контролю органами місцевої влади сплати цього податку, зокрема відновлення інституту інспекторів з охорони праці, який нещодавно було ліквідовано, та який дозволяє контролювати чисельність працівників та укладення трудових договорів.

Ці позиції підтримали представники Асоціації міст України та інших громадських та експертних організацій. Єдиним дисонансом на цьому тлі стала позиція представника Всеукраїнської асоціації громад Ігоря Абрам’юка, який виступив за безальтернативне зарахування ПДФО за місцем реєстрації працівників.

Особливо цікавим був виступ нашого експерта Олександра Сергієнка, який розповів про результати виконання проекту «Згуртованість і розвиток в інтересах людини» – сприяння залученню громадськості та територіальних громад до розвитку на основі положень Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року», який впроваджується ГО «Інститут громадянського суспільства» в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В межах проекту було проаналізовано основний https://bit.ly/3ufzGUS та альтернативні законопроекти https://bit.ly/3fKKHZ1 щодо ПДФО, які опубліковано та сайті Інституту та надруковано підсумкову статтю в «Дзеркалі тижня» https://bit.ly/3oIdAZZ. Наступні учасники дискусії кілька разів посилалися на тези нашого експерта Олександра Сергієнка.

За підсумками обговорення було запропоновано створити робочу групу та виробити єдиний законопроект, який має вирішити проблеми, пов’язані з ПДФО.

Матеріал підготовлений у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Інститут громадянського суспільства» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

[1] https://zn.ua/internal/formula-schastja.html