Слідкуйте за новинами

22 травня пройшла інформаційна зустріч та круглий стіл «Функціональна Децентралізація в Україні» у м. Татарбунари Одеської області

Дата: 03.06.2015

22 травня пройшла інформаційна зустріч та круглий стіл «Функціональна Децентралізація в Україні» у м. Татарбунари Одеської області

«Децентралізація влади сьогодні – забезпечення розвитку громад та регіонів вже завтра!» –  саме під таким гаслом 22 травня пройшла інформаційна зустріч та круглий стіл «Функціональна Децентралізація в Україні» у м. Татарбунари Одеської області організована ГО «Інститут Громадянського Суспільства» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду Відродження.
Зустріч на Одещині не випадково відбулася саме в м. Татарбунари, адже Татарбунарський район – це центр усієї південно-західної частини Одеської області. Такі зустрічі націлені на те, щоб привернути увагу суспільства до реформи місцевого самоврядування, а також всіляко сприяти реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації в Україні та прискоренню процесів децентралізації влади.

Аудиторія заходу була активною та небайдужою. Близько шістдесяти осіб – представників органів місцевої влади, громадських діячів, представників місцевих громад зібралося для обговорення можливостей та особливостей впровадження реформи місцевого самоврядування саме на їх територіях.

Під час обговорення було багато різних питань – говорили і про відсутність інфраструктури (необхідність негайного ремонту доріг, брак фельдшерських пунктів у селах, можливе закриття шкіл та дитячих садочків) і про брак експертної, інформаційної підтримки процесу впровадження реформ, порівнювали проблеми реформування у населених пунктах різних частин України.

Багато з присутніх, врешті, погодились з тим, що успіх реформи не в останню чергу, залежить від активності власне самих громад та їх голів, від розуміння процесу її проведення та позитивних результатів змін для окремого мешканця конкретного населеного пункту.

«Яка участь бізнесу у реформі? За якими критеріями визначається центр громади, що залучена до реформування? Як ознайомитись з економічними розрахунками, на основі яких приймаються рішення про впровадження реформи в тому чи іншому регіоні?» – ці, та багато інших питань відкрито обговорювались під час зустрічі. Експерти, на чолі з керівником стратегічної групи з питань децентралізації, директором з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства – Анатолієм Ткачуком, активно відповідали на поставлені запитання, приводячи приклади з практичного досвіду сталого та ефективного розвитку об’єднань громадян та громад в Україні та закордоном.

Таким чином, об’єднуючи зусилля неурядових організацій, громад та органів влади на місцях, українських та міжнародних експертів, команда Проекту активно працює в рагіонах над підтримкою процесу децентралізації влади, а також розширенням повноважень громад та формуванням ефективної публічної влади на місцях.

Ведучи діалог з громадами, з’являється можливість передати необхідні їм знання та практичні навички для ефективного впровадження реформи в реальних умовах. Зокрема, цьому сприятимуть проведення інформаційно-освітніх подій, семінарів спрямованих на впровадження Концепції, використання механізмів електронного врядування, надання міні-грантів, забезпечення необхідної консультаційної підтримки для органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, ЗМІ та низка робочих зустрічей й нарад безпосередньо на місцях, про що повідомив у своєму виступі Андрій Гінкул – представляючи щойно започаткований проект ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні». У рамках виконання проекту подібні заходи також пройдуть і в інших пілотних  областях України, а саме: Київська, Івано-Франківська, Львівська, Донецька, Луганська.

Резюмуючи зустріч, пан Анатолій Ткачук зазначив, що ті громади, які зможуть об’єднатися, які проявлять відповідальність за своє майбутнє, зможуть забезпечити собі покращену інфраструктуру та стабільність розвитку своєї території в найближчому майбутньому.
tatrbunary-4jpg

tatrbunary-3

tatrbunary-2

tatrbunary-1

22.05.2015
м. Татарбунари