Слідкуйте за новинами

Реформу децентралізації обговорили у Одесі (23 липня, 2015)

Дата: 27.07.2015

Реформу децентралізації обговорили у Одесі (23 липня, 2015)

EU-Header
23 липня 2015 року в м. Одеса відбулась інформаційна зустріч з функціональної децентралізації в Україні для органів місцевого самоврядування та працівників і членів громадських організацій у рамках проекту “Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні”.

Інформаційна зустріч проводилась з метою підтримати впровадження «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації в Україні», яка прискорить процеси децентралізації влади в Україні.

Захід було розпочато у форматі “відкритий мікрофон”, де учасники зустрічі висловили свої бачення реформи місцевого самоврядування, та роль громади і громадян в процесі децентралізації влади.

Формат проведення зустрічі забезпечив активний обмін думками щодо процесів реформування місцевого самоврядування та децентралізації в Україні.

Під час панельної дискусії експертами коротко були презентовані основні засади і принципи, що лягли в основу законопроектів про реформу децентралізації влади.

Разом з експертами, учасники спробували дійти до причин проблем громад та згенерувати рішення, що дозволять громадам та регіону стати на шлях реформування вже сьогодні.

Після зустрічі було проведено тренінг для представників громадських організацій Одеської області «Практичні аспекти децентралізації та формування дієздатних громад». Учасниками тренінгу було опрацьовано сім тем, таких як: «Загальні підходи побудови публічної влади»; «Перспективний план формування спроможних громад»; «Бюджетна децентралізація», «Інструменти та фінансові ресурси для територіального розвитку» та інші. Після закінчення тренінгу всі учасники отримали сертифікати.

Анатолій Ткачук – керівник стратегічної групи з питань децентралізації, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства та провідний тренер даного курсу зазначив, що: “Варто проявляти власну відповідальність за своє майбутнє, щоб забезпечити для своєї громади покращену інфраструктуру та стабільність розвитку свого краю в майбутньому”.

Андрій Гінкул – керівник проекту додав, що “Об’єднавши зусилля неурядових організацій, громад та органів влади на місцях, українських та міжнародних експертів, залучивши грантову підтримку від Європейського Союзу, команда проекту працює над підтримкою децентралізації влади, розширенням повноважень громад та формуванням ефективної публічної влади”.

Аналогічні інформаційні зустрічі та навчальні курси вже пройшли у Київській та Львівській областях. У решті регіонів проекту, а саме у Івано-Франківському, Донецькому та Луганському, заходи відбудуться до кінця цього року.

За додатковою інформацією звертатись до менеджера проекту – Лесі Ладогубець:  тел/факс.: + 38 044 2537236, моб. +38 050 2944442 або по е-mail: project@csi.org.ua
Відео сюжет люб’язно наданий п’ятим каналом…

EU-Footer копия