Слідкуйте за новинами

Що або хто гальмує реформу? І що робити аби покращити динаміку реформи?

Дата: 06.07.2016

Що або хто гальмує реформу? І що робити аби покращити динаміку реформи?

Власне, на ці питання намагалися дати відповідь спікери першої панельної дискусії Національного форуму «Практичний вплив реформи місцевого самоврядування в Україні», який відбувся 5 липня 2016 року у м. Києві.

У форумі прийняло участь понад 130 учасників, серед яких: представники органів місцевого самоврядування, народні депутати, експерти, чиновники та громадські активісти.

IMG_20160705_145456Народні депутати Вікторія Пташник, Олена Бойко, Остап Єднак, а також Сергій Шаршов директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону наголошували на важливості ухвалення законопроектів, прийняття яких усуне перепони на шляху розвитку ОТГ та тих громад, що хочуть об’єднатись.

IMG_20160705_144537

За словами Анатолія Ткачука, директора з питань науки та розвитку, ГО «Інститут громадянського суспільства», наступна хвиля добровільного об’єднання територіальних громад відбудеться з вересня. Логіка проста – бюджетний період на нових умовах почнеться з 1 січня, а якщо об’єднатися зараз цим громадам тривалий час треба буде жити «сумісно-роздільно». Тому варто об’єднатися у вересні та провести вибори у кінці жовтня.

Спікери другої панельної дискусії, представники офісів реформ, ОТГ та громадських організацій, розповіли про стан проходження реформи на місцях. Вони наголосили на низькому рівні поінформованості щодо суті реформи не лише пересічних громадян, а й посадовців, від яких залежить її впровадження. Майже всі відмітили активний спротив з боку районних рад та адміністрацій, великих землекористувачів та окремих посадовців, що бояться втратити своє місце.IMG_20160705_163349

Виступ Олександри Шереметьєвої, голови Омельницької об’єднаної територіальної громади, Полтавська область під час Національного форуму «Практичний вплив реформи місцевого самоврядування в Україні»

В другій панелі «Мотивована громада – шлях до об’єднання» відбувся обмін досвідом, думками, ідеями та проблемами.IMG_20160705_154008

Про досвід побудови успішного діалогу між місцевою владою та людьми на етапі об’єднання громад поділилася Наталя Рохова регіональний координатор проекту «Підтримка об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області».

Національний форум «Практичний вплив реформи місцевого самоврядування в Україні» став заключним публічним заходом в рамках проекту «Практичні аспекти децентралізації влади та побудова багаторівневого діалогу в громадах», що впроваджувався ГО «Інститут громадянського суспільства» спільно з Institute Respublica / Інститут “Республіка” за фінансової підтримки Національного демократичного інституту міжнародних відносин та Міністерства закордонних справ Канади.