Слідкуйте за новинами

У 2012 р. проведено моніторинг сайтів міських рад за методикою ІГС

Дата: 24.12.2012

До об’єктів моніторингу увійшли сайти міських рад, які були відсутні (знаходилися на етапі наповнення, модернізації) в мережі інтернет на момент проведення попереднього моніторингу або мали найгірші показники серед інших.

Протягом 2008 – 2010 років Інститутом громадянського суспільства було проведено моніторинг сайтів обласних рад, міських рад обласних центрів та міських рад других за величиною міст в областях України, згідно розробленої фахівцями Інституту методики. Сайти оцінювалися на наявність певної інформації та документів, які відображають діяльність відповідних органів місцевого самоврядування. Зверталася увага на доступність до цієї інформації, зручність у користуванні інтернет ресурсами та їх відповідність деяким технічним вимогам. Результати моніторингу оприлюднені на прес-конференціях, і викладені у звітах («Звіт за результатами проведеного моніторингу офіційних представництв обласних рад в мережі інтернет», «Звіт за результатами проведеного моніторингу офіційних представництв міських рад обласних центрів в мережі Інтернет», «Звіт за результатами проведеного моніторингу сайтів офіційних представництв міських рад других за величиною міст в областях України в мережі Інтернет»), ознайомитись з якими можна в електронному форматі на сайті Інституту громадянського суспільства у розділі «Бібліотека видань».

Додатково протягом 2011 року проведено моніторинг сайтів Обласних державних адміністрацій на наявність та доступність до документу «Стратегія розвитку області» та інших супутніх документів за окремою методикою.

Також у 2012 р. проведено оцінку сайтів обласних рад на наявність наступної інформації:

– «Доступ до публічної інформації (наявність окремого розділу з відповідним наповненням)»;

– «Обговорення проектів НПА»;

– «Відомості про громадські ради».

У процесі моніторингу виявлені найкращі та найгірші сайти, низьку недоліків в інформуванні громадськості – надані деякі рекомендації щодо покращення технічного стану, інформаційної наповненості та доступу до інформації.

Не найкращий стан багатьох інтернет ресурсів став приводом проведення повторного моніторингу деяких офіційних представництв органів місцевого самоврядування, який відбувався протягом 2012 року.

Метою проведеної роботи є оцінка стану обраних офіційних інтернет представництв міських рад порівняно с результатами моніторингу сайтів, який проводився раніше. Виявити найкращі практики та нововведення, надати рекомендації щодо покращення наповнення інтернет ресурсів та доступу до інформації на них згідно з отриманими результатами.

Результати моніторингу у ПДФ.

Корчинський Сергій Михайлович
24.12.2012р.