Слідкуйте за новинами

Зимова школа для сільських, селищних голів (15-17 лютого 2013 року)

Дата: 18.02.2013

15-17 лютого 2013 року в селищі Поляна Свалявського району Закарпатської області пройшла перша зимова школа для сільських, селищних голів з різних регіонів України.

Організаторами школи стали Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Швейцарське бюро із співробітництва (проект ДЕСПРО) та Інститут громадянського суспільства, який забезпечував наповнення навчального процесу.

Від Інституту в роботі школи взяли участь Анатолій Ткачук, Ігор Абрамюк та Олександр Врублевський. Робота школи мала чітко орієнтований практичний характер і складалась із лекцій, дискусій та практичних вправ (робота в малих групах).

В процесі роботи учасники (понад 30 сільських, селищних голів із різних українських регіонів) ознайомились із новітнім законодавством у сфері місцевого самоврядування, регіонального розвитку, землі, податків, а також отримали навички з аналізу потреб підготовки нормативного акту у сільраді та оцінки ризиків від його ухвалення.

На основі дискусій було виокремлено низку проблем, щодо яких варто підготувати зміни до деяких законів України.

Формат школи виявився досить продуктивним. Було досягнуто домовленостей щодо продовження співпраці між організаціями, які створили та провели цю першу школу.

А. Ткачук