Слідкуйте за новинами

Дослідницько-інформаційний центр згуртованості та регіонального розвитку

Дата: 20.04.2023

Дослідницько-інформаційний центр згуртованості та регіонального розвитку

Весна 2014 року, яка принесла не тільки Революцію Гідності, але й сепаратистські виступи в різних містах на півдні і сході країни показала наскільки вразливою є країна, у якій немає єдності свого сувереного простору, коли в різних територіях спекулюють на відмінностях для роз`єднання, і не використовують спільності для згуртованості.

Війна, яка точиться зараз на сході та півдні України, напруженість на північних кордонах, масове переміщення місльйонів людей, занепад економічної активності і все це на фоні руйнування десятків міст, сотень сільських поселень вимагають зусиль всього суспільства для перемоги. Нам потрібна згуртованість, нам потрібен розвиток, не залежно від того скільки довго триватиме війна.

Україна веде тяжку війну, але водночас веде роботу для інтеграції у Європейський Союз і отримала статус країни-кандидата ЄС. В цих умовах формування та реалізація політики згуртованості та розумного регіонального розвитку стає вкрай важливим для нашого виживання та розвитку у недалекому майбутньому.

Саме тому, ми в Інституті громадянського суспільства відкриваємо неформальний Дослідницько-інформаційний Центр згуртованості та регіонального розвитку (далі – Центр).

Ми визначили, що основними завданнями Центру є:

Ми плануємо регулярно публікувати свої дослідження та роботи, максимально андаптовувати інформацію до потреб українського суспільства. Ми переконані, що в сучасних умовах війни не все може бути реалізовано зараз, але мають бути готові проекти необхідних рішень для того, аби їх реалізувати при відкритті вікна можливостей.

Ми знаємо, як це важливо. Коли ми починали моделювання створення спроможних територіальних громад у далекому 2006-07 роках, коли готувати необхідні законопроекти для децентралізації в 2010-2013 роках, ми вірили, що таке вікно можливостей відкриється. І воно відкрилось, децентралізація була проведена.

Ми переконані, що зараз, коли згуртованість суспільства є високою, потрібно використати цей шанс для закріплення політики згуртованості у правовій системі нашої держави, потрібно створити інституційну стійкість для реалізації такої політики, адже по війні ситуація може знову змінитись.

Запрошуємо усіх, хто розуміє важливість згуртованості для України та українського суспільства до такої спільної роботи. Кожен на своєму місці, у своїх громадах, містах і селах може робити кроки, які формують довіру між українцями, які розвивають місцеві спільноти на основі спільної участі в реалізації важливих місцевих проектів, які створюють горизонтальні мережі співробітництва… А ми будемо сприяти цьому методичною, інформаційною підтримкою, популяризацією досягнень, формуванням проектів актів, які разом просуватимемо для ухвалення.

Інститут громадянського суспільства

 

Поділитися

Новини проєкту

ЗГУРТОВАНІСТЬ ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК. ЄВРОПЕЙСЬКІ ЧИТАННЯ Ч.1