Слідкуйте за новинами

Земля і право

Дата: 16.04.2009

Спільний проект Інституту громадянського суспільства, Творчого центру Каунтерпарт та Комітету виборців України«Знайте свої права та вмійте їх захищати: полегшення доступу сільського населення до правових механізмів захисту своїх прав», коротка назва «Земля і право».

Термін реалізації проекту: 1 вересня 2004 р. – 1 вересня 2005 р.

Географія проекту: Вінницька та Хмельницька області.

Мета проекту: Покращення доступу мешканців селищ та сіл до юридичних механізмів реалізації та захисту своїх прав на землю та майно, отримане в процесі роздержавлення землі та розпаювання майна сільськогосподарських підприємств.

Способи реалізації проекту:

1. Надання безкоштовних практичних юридичних консультацій мешканцям селищ та сіл Вінницької та Хмельницької областей щодо захисту їх прав на землю та майно через роботу регіональних офісів проекту у містах Хмельницькому та Вінниці, а також через виїзні консультації в районах цих областей.

2. Підготовка та поширення серед сільського населення методичних видань (алгоритмів) щодо вирішення найбільш типових, найбільш поширених справ у земельних та майнових спорах.

3. Проведення тренінгів у сільських районах для місцевого населення щодо їх прав на землю та майно, можливості їх захисту в органах державної влади, місцевого самоврядування та у суді.

4. Ведення моніторингу застосування земельного законодавства, виявлення найбільш проблемних норм, що спричиняють скарги громадян та підготовка пропозицій по їх удосконаленню для Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади відповідно до їх компетенції.

5. Публікація у місцевих ЗМІ найбільш актуальних матеріалів щодо прав громадян на землю з розглядом прикладів по вирішенню земельних спорів.

6. Співпраця з органами місцевого самоврядування, депутатами місцевих рад, допомога місцевим радам у консультуванні із земельних питань.

У містах Вінниці та Хмельницькому працюють громадські приймальні.

Їх адреси:

— м. Хмельницький, вул. Шевченка, 34, готель «Поділля», кім. 1012, (10 поверх, працює ліфт), тел 76-58-50. Прийом громадян з надання безкоштовних консультацій здійснюється щосереди та щоп’ятниці з 1400 до 1800.

— м. Вінниця, вул. Архітектора Артинова, 46, кім. 2, тел. 32-16-52. Прийом громадян з надання безкоштовних консультацій здійснюється щовівторка та щочетверга з 16-00 до 19-00.

Поділитися

Новини проєкту

Проект «Земля і право» (01.09.2004-30.09.2005рр.)