Слідкуйте за новинами

Жива Конституція України – анімована версія для підлітків

Дата: 21.06.2021

Підґрунтя

Цього року Україна відзначає 25-у річницю прийняття нової Конституції України. Попри певну недосконалість, історію її перешматування, це важлива віха в державотворенні сучасної України.

Але в суспільстві, як і 25 років тому, не вистачає розуміння, чому цей документ має таке велике значення.

25 років тому колектив авторів ГО «Інститут громадянського суспільства» та НТП Лабораторія Ф-4 – Анатолій Ткачук, Євген Лапін, Дмитро Смирний, маючи на меті вирішити завдання популяризації найважливішого юридичного документу країни, видав брошуру «Конституція України для всіх і для кожного», в якій в малюнках і в коміксах викладав зміст нового Основного закону в доступній, а головне, цікавій для підлітків і молоді, формі.

Ми вважаємо, що краще формувати правильне ставлення у юнацтва та молоді, ніж викорінювати застарілі упередження дорослих людей.

Видання виявилося настільки цікавим для школярів і студентів та корисним для вчителів, які викладають суспільні дисципліни, що було перевидано декілька разів. Причому як українською, так і російською мовами.

Завжди знаходилися донори, починаючи з Міжнародного фонду «Відродження», а також меценати, які вважали за важливе підтримати цю благородну справу.

Минули роки. Змінилися інструменти представлення та донесення інформації, змінилися формати навчання. Але потреба виховувати нові покоління через закладання розуміння фундаментальних основ устрою держави та суспільства, залишається все такою ж нагальною.

Ідея та мета проекту

Тому той же самий колектив, у тому ж самому складі авторів, посилений IT-шником і режисером анімації, ініціює новий проект –

Створення низки 15-20 секундних анімаційних сюжетів «Жива Конституція України» для перегляду в соціальних мережах переважно підлітками.

З цією метою пропонується розробити анімаційну версію видання «Конституція України для всіх і для кожного». Анімацію можна буде дивитися на YouTube, в традиційних медіа, а також в найбільш популярних у молоді соціальних мережах ТікТок, Телеграм, Інстаграм.

Завдання першого ешелону

  1. Передбачається створити маленький серіал з 25-30 анімаційних сюжетів тривалістю 15-20 секунд по фрагментах центрального розвороту первинного видання, на якому представлена структура влади в Україні. Див. додатки.
  2. Врахувати питання гендерного балансу персонажів анімації.
  3. Передбачити, щоби серіал без втрати сенсів могли дивитися глядачі з вадами слуху.

Потенційні партнери – дитячі бібліотеки, Міністерство освіти та науки України, Міністерство культури України та інші.

Перспектива. В перспективі планується з врахуванням отриманого досвіду створити в тій же стилістиці серіал по всьому тексту Конституції.

 

Поділитися