Слідкуйте за новинами

Місцеве самоврядування та децентралізація. Законодавство (навчальний модуль)

Дата: 24.10.2016

Текст у PDF

Текст у PDF

Новообрані у жовтні 2015 року місцеві ради розпочали свою роботу в нових умовах, коли в Україні відбувається реальна реформа всієї системи публічної влади, та органів місцевого самоврядування зокрема.

Ті закони, які лише вчора вважались незмінними, сьогодні уже змінені, ті повноваження, які впродовж останніх років концентрувались в державних органах, знову передаються до органів місцевого самоврядування.

У розділах посібника «Місцеве самоврядування та децентралізація. Законодавство» (навчальний модуль) йдеться про:

  1. Становлення та розвиток місцевого самоврядування в Україні: 1990-2010 роки

  2. З історії становлення конституційної основи місцевого самоврядування в Україні

  3. Відродження місцевого самоврядування у новітній період

  4. Роль і місце місцевого самоврядування в системі місцевої влади, його відмінність від виконавчої влади та самоорганізації населення

  5. Конституційна та законодавча основа місцевого самоврядування в Україні

  6. Законодавство для місцевого самоврядування в Україні

Цей посібник стане корисним для депутатів місцевих рад, а особливо депутатів новоутворених об’єднаних громад, які мають бути досить обізнаними не тільки у деяких конкретних нормах окремих законів, що регулюють діяльність власне місцевих рад та їх депутатів, а розуміти всю філософію змін системи місцевого самоврядування в Україні, роль різних владних інституцій у цьому процесі, адже без цього складно застосовувати законодавство, яке постійно змінюється.

Посібник розроблено за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» в рамках впровадження проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області».

Поділитися