Слідкуйте за новинами

Навчальний посібник «Локальна ідентичність і об’єднані територіальні громади» (видання друге, виправлене та доповнене)

Дата: 26.09.2018

Текст у PDF

Текст у PDF

Навчальний посібник «Локальна ідентичність і об’єднані територіальні громади» присвячений розгляду особливого виду ресурсу, який, у тій чи іншій мірі, є у громадах – а саме ресурсу соціального.

Місцева або локальна ідентичність за своєю суттю є безперечно таким ресурсом, який слід виявляти, враховувати та застосовувати у процесі створення об’єднаних громад, як принципово нових соціальних спільнот, що наділені низкою нових якостей – стійкістю, спроможністю, суб’єктністю.

У зазначеному навчальному модулі розкрито зміст поняття «локальна ідентичність», її структуру та функції. Наведено суб’єкти, ресурси та інструменти формування та підтримки місцевої ідентичності, а також реальні приклади, які допомагають ґрунтовніше зрозуміти усі тонкощі цього явища.

Процес формування нової позитивної ідентичності у об’єднаних громадах сприятиме подоланню соціальної апатії, розпачу та зневіри, які ще так притаманні значній частині українського соціуму та наближатиме утвердження європейських цінностей.

Посібник розроблено за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» в рамках впровадження проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області».

Поділитися