Слідкуйте за новинами

Аналіз проекту Закону № 3106 від 20.08.2013

Дата: 29.10.2013

Проект розкладу пленарних засідань сесії Верховної Ради на кожний місяць сесії готується Апаратом Верховної Ради відповідно до затвердженого порядку денного сесії Верховної Ради з урахуванням передбаченої в ньому черговості внесення питань і подається на розгляд Погоджувальної ради.

Апарат Верховної Ради готує проект порядку денного сесії Верховної Ради, обов’язково включаючи до нього всі питання, які були внесені на день подачі такого проекту Погоджувальній раді.

Якщо головний комітет у визначений цим Регламентом строк (частина третя статті 93 цього Регламенту) не ухвалить висновку, Голова Верховної Ради України в 15-денний строк після завершення строку ухвалення головним комітетом відповідного висновку вносить на розгляд Верховної Ради питання про включення такого законопроекту до порядку денного сесії Верховної Ради України.

Аналіз здійснено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Законопроектна діяльність влади: моніторинг, публічна експертна оцінка, громадський вплив».

Автор: Т. Слюза

Реєстраційний номер (та/або інші реквізити): 3106 від 20.08.2013
Інтернет-адреса проекту (або інше джерело): http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=48056
Назва проекту:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення процедури внесення законопроектів, проектів інших актів на розгляд Верховної Ради України)

Характер (вид) акта: Проект закону
Суб’єкт(и) ініціативи / автор(и) проекту: Народний депутат Т. Слюз
Короткий зміст (суть) проекту: Проект розкладу пленарних засідань сесії Верховної Ради на кожний місяць сесії готується Апаратом Верховної Ради відповідно до затвердженого порядку денного сесії Верховної Ради з урахуванням передбаченої в ньому черговості внесення питань і подається на розгляд Погоджувальної ради.Апарат Верховної Ради готує проект порядку денного сесії Верховної Ради, обов’язково включаючи до нього всі питання, які були внесені на день подачі такого проекту Погоджувальній раді.
Якщо головний комітет у визначений цим Регламентом строк (частина третя статті 93 цього Регламенту) не ухвалить висновку, Голова Верховної Ради України в 15-денний строк після завершення строку ухвалення головним комітетом відповідного висновку вносить на розгляд Верховної Ради питання про включення такого законопроекту до порядку денного сесії Верховної Ради України.
Відповідність чинному законодавству: Відповідає законодавству України, що діють у цій сфері, а саме Конституції України, Законам України «Про Регламент Верховної Ради України», «Про комітети Верховної Ради України», «Про статус народного депутата України».
Можливі суспільні впливи та ризики: Негативні: Позитивні:
Відсутні. Буде забезпечено рівні права суб’єктів законодавчої ініціативи на обов’язковий  розгляд на пленарному засіданні Верховною Радою їх законодавчих ініціатив.
Висновки, пропозиції: В разі прийняття законопроекту буде забезпечено рівні права суб’єктів законодавчої ініціативи на обов’язковий  розгляд на пленарному засіданні Верховною Радою їх законодавчих ініціатив.Прийняття законопроекту врегулює діяльність комітетів в частині надання ними висновків і пропозицій щодо включення законопроектів, інших актів, внесених суб’єктами законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради.
Інша інформація щодо проекту (якщо така є): У Верховній Раді склалася практика зловживання головними комітетами процедурою підготовки, так зване «фільтрування», поданих суб’єктами законодавчої ініціативи  законопроектів, інших актів до їх розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради, що призводить до прийняття Верховною Радою не важливих для країни законів, а, в першу чергу, лобістських рішень, що мають негативні наслідки.Таке обмеження права суб’єктів законодавчої ініціативи виникає у зв’язку з безпідставним, як правило, з політичних міркувань, несхваленням комітетами (тимчасовими слідчими комісіями та тимчасовими спеціальними комісіями), висновків щодо доцільності  включення відповідних законопроектів до порядку денного сесії, а також, навіть у разі включення цих законопроектів до порядку денного сесії, в подальшому неподання їх для підготовки до включення в проект розкладу пленарних засідань Верховної Ради на кожний місяць сесії.

Поділитися