Слідкуйте за новинами

Проект Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо врегулювання порядку дострокового припинення повноважень місцевої ради»

Дата: 28.10.2015

Проект 28.10.2015

Порівняльна таблиця до законопроекту
«Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо врегулювання порядку дострокового припинення повноважень місцевої ради»

Стаття 78. Дострокове припинення повноважень ради Стаття 78. Дострокове припинення повноважень ради
1. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у випадках: 1. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені з таких підстав:
1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, цього та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом; 1) якщо рада прийняла рішення за межами своїх повноважень, що становлять загрозу територіальній цілісності, державному суверенітету України, створюють загрози життю та здоров‘ю громадян;
2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин  у строки, встановлені цим Законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання. 2) якщо рада протягом 30 календарних днів після рішення адміністративного суду, що набрало законної сили, або в строки, встановлені судом, не виконала рішення суду;
3) передбачених Законом України “Про військово-цивільні адміністрації”. 3) передбачених Законом України “Про військово-цивільні адміністрації”.
4) якщо протягом місяця з дня початку своєї першої сесії сільська, селищна, міська рада не може сформувати виконавчий комітет, крім випадків, коли згідно з законом виконавчий комітет не утворюється;
  5) якщо рада протягом більше трьох місяців не збирається на чергову сесію;
  6) якщо протягом місяця з дня початку своєї першої сесії обласна, районна, районна в місті рада не обрала голову ради;
  7) якщо винесена на місцевий референдум  ініціатива відповідно сільської, селищної, міської ради щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови рішенням референдуму не підтримана.
2. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті ради за наявності підстав, передбачених частиною першою цієї статті, та в інших випадках можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень ради визначається законом про місцеві референдуми. 2. Повноваження сільської, селищної, міської, районної в місті ради за наявності підстав, передбачених пунктами 1,2,4,5 і 6 частини першої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму.
 
3. Питання про дострокове припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної в місті ради за рішенням місцевого референдуму може бути порушене  сільським, селищним, міським головою, а також не менш як однією десятою частиною громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу. 3. Питання про дострокове припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної в місті ради за рішенням місцевого референдуму може бути порушене  сільським, селищним, міським головою, а також не менш як однією десятою частиною громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.
4. За наявності підстав, передбачених частиною першою цієї статті, рішення суду про визнання актів ради незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради може порушуватись перед Верховною Радою України сільським, селищним, міським головою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації 4. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень ради визначається законом.
 
5. У разі дострокового припинення повноважень ради позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідної ради. Порядок проведення позачергових виборів рад визначається законом про вибори. 5. За наявності підстав, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, підтверджених рішенням(и) суду про визнання актів ради такими, що прийняті за межами її повноважень, та/або настання підстав, передбачених пунктами 2, 4, 5 і 6 частини першої цієї статті, за висновками відповідного комітету Верховної Ради України про ігнорування радою рішень суду Верховна Рада України призначає позачергові вибори відповідно сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради.
  5-1. Питання про призначення Верховною Радою України   позачергових виборів сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради з підстав, визначених цим Законом, може порушуватись перед Верховною Радою  України відповідним сільським, селищним, міським   головою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.
6. Сільська, селищна, міська, районна в місті рада, щодо якої місцевим референдумом прийнято рішення про дострокове припинення повноважень, а також місцева рада, щодо якої Верховна Рада України прийняла рішення про призначення позачергових виборів, продовжує діяти до обрання нового складу відповідної ради. 7. Сільська, селищна, міська, районна в місті рада, повноваження якої достроково припинено за рішенням місцевого референдуму, а також рада, щодо якої Верховна Рада України прийняла рішення про проведення позачергових виборів, зупиняє свою діяльність з моменту оголошення результатів референдуму чи опублікування акта Верховної Ради України про проведення позачергових виборів ради.

Поділитися