Слідкуйте за новинами

Чи запрацюють кооперативи створені в рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ»?

Дата: 21.08.2019

Чи запрацюють кооперативи створені в рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ»?

За сприяння команди проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» та КУ «Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР» на території Баранівської ОТГ були створені три кооперативи: СОК «Смолка 2017» (розведення риби та надання рекреаційно-туристичних послуг), СОК «Мілка 2017» (збір та реалізація молока, в майбутньому його переробка на міні-сироварні, яка зараз будується), СОК «Комора» (заготівля та зберігання ягід та їх продаж). Вже здійснено багато роботи починаючи з розробки статутних документів та реєстрації до ведення бухгалтерських документів та залучення коштів для зариблення водойми, облаштування молокоприймального пункту, закупівлі охолоджувача молока на 1000 літрів тощо. Здавалось би залишилось людям зорганізуватися та розпочати діяльність кооперативу. Однак, всі чекають, що хтось зробить за них. Всі збори членів кооперативів проводяться лише з ініціативи команди проекту.  

Отже, 6 серпня ц.р. в смт. Полянка відбулися збори членів СОК «Комора» та інших мешканців селища. Під час яких керівник проекту Оксана Загорська разом з її помічником Олегом Сукманюком проводили роз’яснювальну роботу та надавали конкретні пропозиції щодо розвитку кооперативу.

Зокрема було всім доведено до відома щодо укладеного меморандуму про співпрацю СОК «Комора» та КУ «Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР» з ТОВ «Біо Органік Сад», в рамках якого можливий продаж для мешканців ОТГ саджанців малини, смородини, полуниці та суниці під розстрочку на три роки із гарантією закупівлі врожаю ягід. ТОВ «Біо Органік Сад» всім бажаючим надасть консультативну підтримку щодо посадки, догляду, обробки, збирання врожаю тощо. Людей зацікавила привабливість такої співпраці з бізнесом. Сподіваємося це дозволить пришвидшити розвиток ягідного кооперативу, налагодити ринки збуту і активно просувати продукцію як на українському, так і можливо в майбутньому на міжнародному ринку.

8 серпня в с. Рогачів відбулися збори СОК «Мілка 2018» під час яких було обговорена потреба в фінансуванні для завершення робіт по облаштуванню молокоприймального пункту. Члени кооперативу вирішили зробити власні внески та завершити роботи. Також обговорювались питання щодо потреби в алюмінієвих бідонах для збирання молока від населення та перевезення його до молокоприймального пункту. Гострим питанням залишається ціна збуту молока. Головною задачею для команди проекту стає знайти підприємство, яке переробляє молоко і готове на пряму без посередників купляти молоко в кооперативі. 

Проект «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.