Слідкуйте за новинами

Доставлено обладнання для міні-сироварні

Дата: 06.05.2020

Доставлено обладнання для міні-сироварні

1 травня ц.р. ТОВ «ТЕХНОКОЛД» поставив на міні-сироварню в с. Рогачів Баранівської ОТГ кліматичне обладнання для камер обсушки/дозрівання/зберігання молочної продукції. Адже, дотримання правильних температурних режимів – дуже важливо при виробництві та зберіганні молочних продуктів.

Раніше була закуплена і поставлена лінія переробки молока, завершені роботи з будівництва приміщення міні-сироварні загальною площею 288 кв. м, очисних споруд, водозабірної свердловини, під’їзної дороги та прокладена зовнішня лінія електропостачання довжиною 490 м до КТП.

Також замовлено виготовлення ескізу етикетки для молочних продуктів, аналізуються варіанти упаковки.

Монтаж обладнання та пусконалагоджувальні роботи лінії переробки молока та облаштування камер зберігання та дозрівання сиру будуть здійснені після завершення карантину.

Після монтажу обладнання планується випробувальний запуск лінії без молока за допомогою води, щоб відкалібрувати датчики і температурні режими. Після цього будуть здійснені пробні повноцінні виробітки продукції з використанням мінімальної кількості сировини та остаточне відпрацювання технології і рецептур.

На сироварні планується виготовляти таку продукцію: тверді, напівтверді і м’які сири, розсільні і свіжі сири, кисломолочний сир, кефір, ряжанку, йогурти з різними наповнювачами і без, пастеризоване і пряжене молоко, масло вершкове.

За добу сироварня може переробляти 2 т молока. 1 тонна за зміну або робочий цикл. В залежності від продукції, що буде вироблятися, можемо одержати з цієї сировини 200 кг твердого сиру, 2 т молока пастеризованого, кефіру, йогуртів і т.д. приблизно 90 кг масла (залежить від жирності молока). Ці цифри приблизні і залежать від якості молока та від показників якості продукції.

Молоко для переробки на міні-сироварню постачатиме молочний кооператив «Мілка-2018», до складу якого увійшло 38 учасників, що мають 86 корів. Серед членів кооперативу є і одне фермерське господарство.

Також нова сучасна сироварня  стане ще й таким собі туристичним місцем. Адже на сироварню можна буде водити екскурсії, показувати процес сироваріння, зберігання продукції та продегустувати сирні ласощі у дегустаційній залі сироварні.

Нагадаємо, що на будівництво міні-сироварні виділені грантові кошти в рамках проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», що реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП Galeks-Agro.