Слідкуйте за новинами

Експерти ІГС поширюють досвід реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ»

Дата: 15.12.2020

Експерти ІГС поширюють досвід реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ»

Під час нашого заходу в Іллінівській ОТГ Донецької області основний акцент зроблено на важливості ролі школи у розвитку громади, зокрема через промоцію реального учнівського самоврядування, залучення молоді до розвитку громади, зокрема через використання інструменту шкільних коворкінгів.

Іллінівська сільська ОТГ утворена 18 грудня 2016 року, Стратегія затверджена на період до 2025 року і передбачає, зокрема, «Розвиток економічної спроможності громади» як одну зі стратегічних цілей, а також окреме завдання щодо створення молодіжного інноваційного центру.

Минулого учбового року тут почав працювати гурток науково – технічного напрямку «Робототехніка». Основна мета якого – знайомство учнів з основами технічного моделювання та програмування технічних систем. В цьому році продовжили заняття гуртка з ускладненням 3D моделювання та друку, вивченням основ керування квадрокоптером та аеро-фото-відео зйомки. Центр позашкільної освіти ініціює організувати на базі гуртка технічний коворкінг. Відтак, учасників нашого інформаційно-навчального заходу цікавили дуже конкретні питання щодо організації діяльності коворкінгів.

Крім того Іван Савицький розказав про історію успіху Шкільного телебачення у Баранівській ОТГ. Троє чудових місцевих старшокласників – Аліна, Настя та Сашко – за допомогою медійного коворкінгу та вмілого наставництва Михайла Драпака краще зрозуміли ким хочуть стати у дорослому житті. І це один з ключових індикаторів успішності роботи коворкінгу – допомогти тінейджерам самореалізуватися та обрати «сродний» фах.

Освітяни Іллінівської школи один з яскравих прикладів згуртованості і активної роботи. За 4 роки вони перетворили школу в сучасний навчальний заклад, наповнивши її не лише ремонтами і матеріальними цінностями, але й змістом.

Новорічна фотозона з ялинкою в школі – це результат учнівської активності зі збору вторсировини (пластику та макулатури). Діти організувались, зібрали макулатуру, здали її, заробили гроші та купили необхідне для декорацій.

Постійне, спільне написання заявок на конкурси та ґранти, самоорганізація, за 4 роки дозволила наповнити школу різноманітним інтерактивним обладнанням. Як приклад, шкільна радіостанція по якій роблять оголошення і забезпечують аудіо по всій школі. Тут працює гурток журналістики та дитяче телебачення «ТВ-Іллінівка». Створений лего-майданчик «Happy Кids».

З дошки можна побачити відсоток молодих вчителів. Їх багато. А ще прекрасно те, що серед усіх 45 вчителів, 15 – це випускники цієї ж школи. Бо навчаючись в такій школі, дійсно хочеться в ній вчителювати.

Маленькими кроками активні освітяни – вчителі, директори, відділ освіти, працівники будинку творчості – йдуть до власної мети.

Інформаційно-навчальні заходи організовано в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», що реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.