Слідкуйте за новинами

ІГС та проект ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» розробили НПА щодо інформування населення про проекти регіонального розвитку, які реалізовуються за кошти ДФРР

Дата: 11.10.2016

ІГС та проект ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» розробили НПА щодо інформування населення про проекти регіонального розвитку, які реалізовуються за кошти ДФРР

dfrrmal12Експерти Інституту громадянського суспільства спільно з проектом Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» розробили комплект нормативно-правових актів щодо інформування населення про проекти регіонального розвитку, які реалізовуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Розроблені документи направлені до Уряду для використання у роботі.

Комплект містить:

  • проект постанови Кабінету Міністрів України «Про інформування населення щодо проектів регіонального розвитку, які реалізовуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку»;
  • пояснювальну записку до проекту постанови Кабінету Міністрів України;
  • наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яким затверджується «Порядок та вимог щодо інформування населення про проекти регіонального розвитку, які реалізовуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку».

У пояснювальній записці до проекту постанови Кабінету Міністрів України йдеться:

  1. Обґрунтування необхідності прийняття нормативно-правового акту

В Україні протягом практично всіх років незалежності значна частина різноманітних об’єктів у регіонах створювалась за кошти державного бюджету України, які надходили в регіони у вигляді субвенцій на соціально-економічний розвиток регіонів чи окремих територій або ж фінансувалися через державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України. Починаючи з 2015 року кошти на регіональний розвиток надходять в регіони через механізми Державного фонду регіонального розвитку та повинні використовуватися у відповідності до Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та до стратегій розвитку регіонів та планів заходів з їх реалізації. Фактично в регіонах реалізовуються тисячі різноманітних проектів, які передбачають будівництво, реконструкцію чи капітальні ремонти різних, важливих для людей об‘єктів. Все це здійснюється за рахунок державного бюджету України, отже, реально держава виступає як основний інвестор цих об’єктів. Проте, реалізація проектів регіонального розвитку за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку не забезпечена інформаційним супроводом, має місце неналежна прозорість та публічність у використанні бюджетних коштів. Тому в регіонах поширюються чутки, що «держава про нас забула», чи «держава нас не чує». Все це не сприяє формуванню єдиного загальноукраїнського простору в межах всієї території нашої держави. До цього додається відверте маніпулювання громадською думкою окремими політиками чи посадовими особами регіонального рівня щодо цих об‘єктів. Вони стверджують, що нібито об’єкти збудовані, реконструйовані чи відремонтовані саме завдяки їм, а не завдяки державі. Це виглядає відвертим паразитуванням та створенням для себе позитивного іміджу за рахунок державних коштів, сформованим працею мільйонів українців.

  1. Мета і завдання

Метою ухвалення постанови є формування в українських регіонах позитивного іміджу України, як держави, яка дбає про розвиток своїх регіонів. Досягнення цієї мети здійснюється за рахунок запровадження механізмів широкого інформування жителів регіонів про реалізацію проектів регіонального розвитку в регіонах, які фінансуються з державного бюджету України через механізми Державного фонду регіонального розвитку. Ухвалення постанови сприятиме посиленню публічності, прозорості та ефективності у використанні коштів державного бюджету, дасть змогу мінімізувати корупційні прояви, підвищить контроль громадськості за використанням бюджетних коштів на місцях.

Експертами були проведені роботи з розробки графічного зображення, знаку та шрифтового блоку логотипу Державного фонду регіонального розвитку.

dfrr2

Ознайомитися з проектами НПА можна за посиланням