Слідкуйте за новинами

Круглий стіл з Проекту Закону «Про місцеве самоврядування»

Дата: 07.08.2014

06 серпня 2014 року у Міністерстві регіонального розвитку, житлово-комунального господарства та будівництва України за ініціативою Інституту громадянського суспільства та підтримки Міжнародного  фонду «Відродження» відбувся круглий стіл із представлення Проекту Закону «Про місцеве самоврядування».
Даний законопроект розроблено на основі ухваленої Розпорядженням КМУ від 01.02.2014року No333-р «Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади».
Над законопроектом працювали українські та польські експерти протягом червня-липня 2014 року.
В основу проекту покладено напрацювання щодо реформи місцевого самоврядування, що були здійснені впродовж 2008-2010 років, які пройшли широке громадське та експертне обговорення і щодо яких є певний  концептуальний консенсус.
У своїй презентаційній доповіді директор з науки інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук зауважив про те «що цей проект не відповідає нормам нинішньої редакції Конституції України,оскільки для його розробки використано підходи щодо системи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, яка випливає із Концепції реформи та проекту змін до Конституції України, що була розроблена групою українських та польських експертів в квітні 2014 року при Мінрегіоні, без подальших змін, внесених до цього тексту на різних етапах різними суб‘єктами….
Перед розробниками законопроекту стояла певна дилема, які конституційні норми мають бути взяті за основу для цього проекту – текст від тимчасової конституційної комісії, текст , внесений до Верховної Ради України Президентом України, чи текст, який випливає із ухваленої Урядом Концепції?
Оскільки єдиним сьогодні легітимним законодавчим актом, який визначає параметри реформи є саме Концепція, тому саме вона покладена в основу законопроекту.
До того ж, в різних законопроектах змін до Конституції України в частині децентралізації влади більшість норм, що стосуються системи місцевого самоврядування є досить близькими, автори вважають, що проект досить легко можна буде адаптувати до остаточно ухвалених змін до Конституції України.»
За підсумками засідання круглого столу було вирішено представити зазначений законопроект для широкого обговорення громадськості.
Додаток: Презентація Ткачук А.Ф.  Проекту змін до Конституції та Закону про Місцеве самоврядування