Слідкуйте за новинами

Навіщо потрібен інвестиційний та фінансовий плани говорили на черговій онлайн-зустрічі з учасниками курсу «Підприємцем бути легко v3.0»

Дата: 28.08.2020

Навіщо потрібен інвестиційний та фінансовий плани говорили на черговій онлайн-зустрічі з учасниками курсу «Підприємцем бути легко v3.0»

Лише ідеї вийти на ринок з новою послугою чи товаром не достатньо. Відкриття бізнесу передбачає, серед інших кроків, планування фінансових та нефінансових ресурсів, прорахунок витрат на запуск та ще безліч важливих речей, які дуже легко випустити з уваги, особливо якщо ви є новачком у світі бізнесу.

Навіщо потрібен інвестиційний та фінансовий плани на старті і що потрібно знати при їх складанні? Говорили вчора на черговій онлайн-зустрічі з учасниками курсу «Підприємцем бути легко v3.0»

  • По-перше, підприємець повинен порахувати первинні матеріальні та нематеріальні витрати на те, щоб запустити бізнес, розуміти, скільки інвестицій він повинен залучити, скільки повинен вкласти для успішного запуску бізнесу.
  • По-друге, розуміти точку беззбитковості проекту, а також коли і в яких обсягах можна повернути вкладене.

Відповіді на ці питання дає складання інвестиційного та фінансового планів. На етапі запуску бізнесу, це повинно бути частиною бізнес-плану.

Найчастіше, підприємець самостійно розбирається в нюансах цього процесу і своїми силами готує інвестиційний та фінансовий плани. Як правило, це річний період планування. Але можуть бути і квартальні плани, і навіть місячні. Особливо якщо бізнес тільки почав працювати. В цьому випадку в плани можна оперативно вносити зміни і доповнення.

«Пам’ятайте. Ці розрахунки дадуть вам можливість спокійно спати і займатися улюбленою справою. Ніхто ніколи на 100% не прорахує всі цифри, але на 99% – так», – говорить Іван Савицький, координатор проєкту ЄС.

Для закріплення теми діти отримали нові завдання – заповнити бланки спрощеного фінансового плану своєї бізнес-ідеї.

Курс проводиться в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.