Слідкуйте за новинами

Новоград-Волинськ на часі

Дата: 03.06.2019

Н. Рохова

Новоград-Волинськ на часі

Новоград-Волинське партнерство громад і найбільше, і найактивніше. Адже Меморандум про співробітництво в рамках якого розробляється проект «Впровадження нових стндартів безпеки для формування комфортного та безпечного простору для жителів територіальних громад Новоград-Волинського району Житомирської області» підписали аж 23 громади. Велика кількість партнерів ускладнює комунікації, через це на своє чергове засідання ініціатори проекту запросили експертів Інституту громадянського суспільства. Отож, 27 травня Маркіян Дацишин та Олександр Сергієнко вдруге взяли участь в засіданні робочої групи з розробки проекту.

На засіданні також були присутні голова Новоград-Волинської районної ради, керівництво Брониківської, Городницької, Чижівської ОТГ, а також сільських громад Новоград-Волинського району Житомирської області, які підписали Меморандум. Крім того, у заході взяли участь представники Новоград-Волинського ВП ГУН Поліції в Житомирській області та Новоград-Волинського міськрайонного відділу ДСНС.

Василь Осадчук, заступник голови Брониківської громади представив результати виконання рішень першого засідання робочої групи. Зокрема, він зробив аналіз первинних даних про локації надзвичайних подій. Показав, що за 3 останніх роки значно зросла кількість викликів поліції з сіл району. Особливо виділяються села у близькості до автотраси при відносно стабільному показнику по місту (9.2 тис. щороку);

Також він відмітив, що Інтернет-провайдери, які працюють на місцевому ринку, повідомили про плани прокладання каналів зв’язку, які можуть бути використані для цілей проекту.

На завершення виступу виступаючий обґрунтував обраний партнерами формат співробітництва територіальних громад. Передбачається, що місто та чотири об’єднані громади виступлять засновниками комунальної установи, а решта громад отримуватимуть послуги на договірній основі.

Для більшого розуміння досвіду українських міст з побудови та використання систем відео спостереження, та наявних на ринку технічних можливостей на засідання був запрошений представник компанії-дистрибютора Hikvision (корпорація Китай). Він проінформував учасників про функціонування подібних систем, які працюють в Одесі, Львові, Дніпрі, Кропивницькому, Хмельницькому. Що стосується фінансового забезпечення, то, до прикладу, у Кіровоградській області система з 5 камер спостереження, сервера і програмне забезпечення коштувало 1.6 млн. грн.

Аналіз показників результативності роботи системи у м. Києві (7.5 тис. камер) показав, що на 36% зменшилася кількість зареєстрованих вуличних злочинів та 25% злочинів у місті розкрито за допомогою системи відеоспостереження.

Експерти, які були присутні на робочому засіданні взяли активну участь в обговоренні та висловили ряд зауважень і побажань щодо проектної заявки. Велика чисельність учасників проекту, хоч і ускладнює комунікації та процедуру доопрацювання, однак учасники робочої групи налаштовані оптимістично. А присутність на засіданні голови районної ради тільки підкреслює важливість проекту для громад району.

Проект «Партнерство міських та сільських громад як ефективний механізм місцевого економічного розвитку» здійснюється за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Наталя Рохова, комунікаційний менеджер Проекту