Слідкуйте за новинами

Осінні канікули в шкільній теплиці!

Дата: 04.11.2019

Осінні канікули в шкільній теплиці!

У шкільній теплиці Баранівського міжшкільного ресурсного центру з 28 жовтня по 1 листопада щоденно проводилися екскурсії для учнів. Бо канікули — це не тільки про відпочинок, а й про додатковий час для нових вражень та знань!

Школярі різних класів із Зеремлянської, Баранівських та Смолдирівської шкіл побачили та почули від керівника тепличного коворкінгу Олени Шкорбот про досвід вирощування різних рослин учнями Полянківської школи, про те як теплиця допомагає робити уроки цікавішими, про різні експерименти та досліди, про незвичайну суницю, яку можна вирощувати в горщиках взимку.

«Щодня після уроків учні прибігають в теплицю — і старші, і молодші.  Кожен доглядає за  улюбленими видами рослин. Навесні діти виростили в теплиці розсаду квітів, яку потім передали для висаджування на клумбах у Баранівці, Полянці та сусідніх селах. Влітку дозріли декілька видів спецій: декілька видів базиліку, чебрець, м’ята. Тож ми продавали вирощене  під час фестивалю «Риб-Фест Смолка» в селі Іванівка, на святі «Рушниками квітне Україна» в селі Кашперівка та під час свята врожаю «Harvest fest», а також посушили прянощі і спакували в торбинки для подальшого використання і продажу вже в сухому вигляді — відтак долучаємося до початків підприємництва», – розповіла пані Олена.

В п’ятницю 1 листопада відбулася незапланована екскурсія школярів з Мирополя (Романівський район, Житомирська область), які відвідували у Полянках музей «Поліська хата». І запитали у пана Миколи Кобилянського, що ще можна побачити у селищі. «Звичайно ж шкільну теплицю!» – відповів пан Микола.

Учнів захоплювало все: коли на них розсіювався дрібний полив, коли копирсалися в землі, коли смакували та нюхали петрушку, м’яту, мелісу, чебрець, коли пригощалися помідорами.

«Протягом навчального року для дітей нашої школи та інших шкіл громади ми проводимо різні майстер-класи, як працювати з рослинами. Дітям дуже подобається користуватися спеціальним інструментом – маленькими грабельками та лопатками. У нас сільськогосподарська місцевість, діти повинні мати практичні навички роботи. Вони пробують свої сили», – додала пані Олена.

Це важливо, щоб нові знання викликала позитивні емоції, і діти хотіли їх вивчати. А ще це дуже приємно,коли ти бачиш дитячу радість, їхні круглі очі і чуєш вигуки здивування: «Я ніколи не думав, що можна посадити насіння банану чи ківі і воно проросте! », «І що можна приходити в теплицю будь-коли і допомагати та експериментувати!», «Ми ще обов’язково приїдемо!»

Діти придбали собі додому прянощі та суницю. Обіцяли самі доглядати.

Нагадаємо, що завдяки реалізації третього компоненту проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який виконується Інститутом громадянського суспільства, учні Баранівської громади отримали сучасну теплицю, доброякісний посадковий матеріал та увесь необхідний реманент.