Слідкуйте за новинами

Під патронатом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 14 – 15 травня 2015 року відбувся навчальний курс «Практичні аспекти децентралізації та формування спроможних громад»

Дата: 19.05.2015

Під патронатом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 14 – 15 травня 2015 року відбувся навчальний курс «Практичні аспекти децентралізації та формування спроможних громад» за фінансової підтримки проекту «Експертна та інформаційна підтримка процесу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», Швейцарсько-українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» та проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні».
У цьому навчальному курсі взяли участь представники регіональних Офісів реформ, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Метою навчального курсу було проведення 8-ми навчальних модулів, присвячених питанням:
• Загальні підходи побудови системи публічної влади. Європейський та український досвід.
• Реформа органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Концепція, законодавство та особливості.
• Перспективний план формування спроможних громад. Порядок роботи, зміст, особливості.
• Просторове планування та земельні ресурси територіальної громади. Від ренти до доданої вартості.
• Бюджетна децентралізація. Фінансові можливості для різних рівнів місцевого самоврядування.
• Паспорт територіальної громади. Як і яку інформації збирати та як її використовувати для майбутнього громади.
• Від консультацій та переговорів до договору про співробітництво та об’єднання територіальних громад.
• Комунікація в процесі підготовки реформування територіальної громади. Використання інформаційних матеріалів, ЗМІ, пряма робота з людьми.
Після кожного навчального модуля учасники навчального курсу проходили практичне тестування, що складалося із 10 питань.
За результатами практичних тестувань 58 учасників із 61-го отримали сертифікати, що підтверджують достатній рівень кваліфікації для участі у діяльності робочих груп з децентралізації влади, проектування спроможних громад та комунікації реформ.
Матеріали навчального курсу…