Слідкуйте за новинами

Відеозапис та презентації вебінару «Підготовка стратегій розвитку територіальних громад та проектів регіонального розвитку»

Дата: 27.08.2021

Відеозапис та презентації вебінару «Підготовка стратегій розвитку територіальних громад та проектів регіонального розвитку»

342 особи з усіх регіонів України зареєструвалися на оголошений Інститутом громадянського суспільства вебінар «Підготовка стратегій розвитку територіальних громад та проектів регіонального розвитку».

Більше половина зі зголошених (65 %) – представники органів місцевого самоврядування, 17% – представники громадських організацій, 14 % – активісти та 4% – представники облдержадміністрацій.

26 та 27 серпня 2021 р. експерти ІГС Маркіян Дацишин (експерт з стратегічного планування розвитку територій), та Олександр Сергієнко (експерт з питань регіонального розвитку та місцевого самоврядування), провели вебінар для 200 учасників.

Про нормативну і логічну рамку стратегічного планування, а також чому громадам важливо ознайомитися з Державною стратегією регіонального розвитку до 2027 року розповів Олександр Сергієнко.

«Стратегія, як документ (на відміну від плану), не може бути реалізована в певному закінченому вигляді. Світ динамічно змінюється, нові можливості та нові виклики примушують стратега до постійного перегляду стратегії – чи щодо стратегічних орієнтирів, чи щодо ресурсної бази, чи щодо механізмів реалізації» – наголосив пан Олександр.

Маркіян Дацишин детально зупинився на:

  • ключових етапах стратегічного планування;
  • Плані заходів для реалізації Стратегії і Каталозі технічних завдань на проекти розвитку;
  • формуванні проектів розвитку на основі діагностики проблем;
  • залученні потенційно зацікавлених сторін.

Стратегічне планування – це процес спільного творення майбутнього! Один фахівець це не може робити. Важливо залучити максимальну кількість мешканців, аби зібрати їх думки, ідеї та пропозиції. При правильній підготовці стратегії територіальні громади зможуть претендувати на різні додаткові ресурси.

Дякуємо всім учасникам за активну участь та теплі відгуки.

Захід проведений у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю ГО «Інститут громадянського суспільства» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Відеозапис вебінару:

Презентації вебінару: