Слідкуйте за новинами

Провести соціологічне опитування у рамках громади власноруч: це профанація чи нагальна необхідність?

Дата: 11.06.2020

Провести соціологічне опитування у рамках громади власноруч: це профанація чи нагальна необхідність?

Провести соціологічне опитування у рамках громади власноруч: це профанація чи нагальна необхідність? Про це йшлося на третій онлайн-консультації з представниками 10 ОТГ з 8 областей.

На рівні ОТГ катастрофічно бракує якісних кількісних даних, починаючи з показника «чисельність населення». Все більше громад береться за самостійне проведення опитувань мешканців.

Світлана Шинкаренко з Софіївської ОТГ Дніпропетровської області розповіла, що вже провели у громаді дві хвилі опитувань зусиллями місцевих бібліотекарів і працівників дитсадків.

Баранівській ОТГ у цьому плані пощастило – у рамках проекту ЄС у громаді вже третій рік поспіль щороку проводять опитування зусиллями місцевих інтерв’юерів та за підтримки фахового соціолога. Маркіян Дацишин, координатор проєкту ЄС, поділився досвідом організації цього процесу: «Передусім варто сформулювати технічне завдання: які саме гіпотези ви хочете підтвердити або спростувати у результаті опитування. На цій основі – формуєте анкету з простими і однозначними питаннями і варіантами відповідей на них. Залучайте до польової роботи незаангажованих у владі людей, але які знайомі місцевим мешканцям. А ще – будьте готові до неприємних новин за підсумками опитування».

Соцопитування власноруч? from CSIUKRAINE

Онлайн-консультації організовано Інститутом громадянського суспільства в рамках реалізації проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ», що фінансується Європейським Союзом у рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання (M4EG)»