Слідкуйте за новинами

Ще один крок на шляху до партнерств

Дата: 15.03.2019

Ще один крок на шляху до партнерств

Згуртована, децентралізована, демократична та конкурентоспроможна Україна – не просто наша мета, це навіть близька реальність, якщо ми будуватимемо свої відносини на основі партнерств, а не жорсткої конкуренції. Інститут громадянського суспільства започаткував проект, спрямований на підтримку формування партнерств міських та сільських територіальних громад. На нашу пропозицію щодо участі у проекті відгукнулось 34 громади, які були запрошені на регіональні 2-денні семінари «Партнерство міських та сільських громад: нові можливості розвитку», де ми хотіли показати учасникам нові можливості для місцевого розвитку через започаткування партнерства із сусідніми сільськими громадами. Було не просто, наші семінари – це не тільки презентації від тренерів, це велика практична робота у малих групах – прообразах партнерств.

Наша мета – посприяти у формуванні принаймні 25 партнерств, які стануть учасниками проекту «Партнерство міських та сільських громад як ефективний механізм місцевого економічного розвитку», який реалізується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і отримають консультаційну та організаційну підтримку експертів Інституту в підготовці як мінімум одного-двох проектів, які можна буде подати на фінансування з ДФРР, державних програм регіонального розвитку, міжнародних донорських організацій. Хто слідкував за нашими публікаціями, мав можливість побачити, що такі семінари пройшли в 4 містах різних регіонів України, щоб максимально охопити всі області. Загалом у семінарах взяли участь 151 особа, а це представники органів місцевого самоврядування з Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Львівської, Кіровоградської, Київської, Харківської, Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей.

Зараз учасники семінарів, які під час заходу сформували потенційні партнерства, працюють над підписанням Меморандумів та розробкою першої редакції проектів у рамках партнерств. Ми дякуємо усім учасникам семінарів, а особливо, тим хто вболіваючи за свої регіони доклав чимало зусиль, щоб максимально залучити міські та сільські громади до співробітництва.

Нашими партерами, з організації семінарів були регіональні Центри Розвитку місцевого самоврядування, що фінансуються у рамках Програми «U-LEAD з Європою».

Щиро дякуємо директорам Центрів та їх командам, які активно долучилися до запрошення учасників заходу (міст обласного значення та прилеглих до них сільських територій) і в особистому спілкуванні доводили інформацію до керівництва міст, що, безумовно, дало свої результати. Це не тільки розширило можливості для громад відповідної області, адже як наслідок ми мали там найбільше представництво міст обласного значення, але й значно полегшило роботу команді проекту. Найефективнішими були команди Волинського, Запорізького, Житомирського, Рівненського, Чернівецького, Тернопільського, Хмельницького центрів. Саме тому громади з цих областей матимуть значно більше можливостей для підтримки в підготовці проектів розвитку.

Особлива подяка Ксенії Божко, раднику з питань децентралізації Запорізького Центру, яка перша запропонувала свою допомогу в залученні учасників семінару Запорізької області. Окрема подяка Невмержицькому Василю, директору Житомирського Центру, який і до нині координує процес укладення Меморандумів учасників семінару та написання проектних заявок.

Що ж, ще один етап подолано. 21 березня 2019 року ми завершуємо прийом Меморандумів, що фіксують наміри з формування партнерств і зовсім скоро зможемо оголосити переможців конкурсу, які стануть учасниками проекту.

Дякуємо всім учасникам семінарів, які залишили свої відгуки щодо нашої спільної роботи та написали свої пропозиції. Це надасть нам можливість звернути більшу увагу на теми, які вас хвилюють в першу чергу.

В партнерстві наша сила! Партнерство – шлях до згуртованості!