Слідкуйте за новинами

Що таке бюджет участі дізнавалися учасники курсу «Підприємцем бути легко v3.0»

Дата: 06.10.2020

Що таке бюджет участі дізнавалися учасники курсу «Підприємцем бути легко v3.0»

3 жовтня відбулося останнє онлайн-заняття курсу «Підприємцем бути легко v3.0» на тему «Що таке бюджет участі?». Учасники дізналися про етапи з яких складається бюджет участі, як заповнювати заявку на участь у конкурсі та як правильно скласти бюджет проєкту.

«Наявність Бюджету участі в громаді – це маркер демократичності громади, який дозволяє залучати громадян до реалізації проєктів розвитку міст і сіл, збільшувати довіру між владою та мешканцями громади. Це також один з показників по якому можна оцінити чи гарно розвивається громада», – каже Іван Савицький, координатор 3-го компоненту проєкту ЄС.

За його словами, бюджет участі – це ще й хороший майданчик для навчання написання проєктів на гранти та конкурси. Хоча різні конкурси мають свої «правила гри», але основними в них є вміти правильно визначити проблему, мету проєкту, загальні завдання та результати, скласти докладний план діяльності та бюджет проєкту.

Під час заняття учасники згадали, що підприємливий, то є активний, а активний мешканець громади завжди бачить, які є проблеми в громаді та має пропозиції щодо вдосконалення чи їх вирішення.

Обговорили підлітки разом з Іваном як можна надавати додаткові послуги, в тому числі платні, після реалізації проєктів Бюджету участі. Наприклад, продаж попкорну, солодощів та напоїв біля мобільного кінотеатру під час показів, тренер на спортмайданчику, продаж чи оренда парасольок та лежаків на благоустроєному пляжі.

Щоб закріпити теоретичні знання, діти отримали домашнє завдання – описати один власний соціальний проєкт, який вони визначали на попередньому занятті, на прикладі шаблонів документів «Бюджету участі Баранівської ОТГ».

На сьогодні у Баранівській ОТГ через брак коштів у бюджеті громади другий рік поспіль призупинили фінансування проєкту «Бюджет участі». У разі поліпшення економічної ситуації проєкт «Бюджет участі» обіцяють відновити.

Сподіваємося після цього курсу, діти спробують свої сили та подадуть свої проєкти чи то на Бюджет участі, чи то на інші конкурси та гранти, та зможуть залучити додаткові кошти для розвитку Баранівської громади.

Курс проводить Інститут громадянського суспільства в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.