Слідкуйте за новинами

Стратегія розвитку Київської області до 2020 року.

Дата: 21.10.2014

21.10.2014 року  в Київській ОДА відбулось  засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку Київської області до 2020 року. Це вже третє широке засідання робочої групи, у якій бере участь 117 осіб. На засіданні було представлено обрані стратегічні та операційні цілі, бачення та місію області.

Голова ОДА Володимир Шандра бере участь в усіх засіданнях робочої групи і це похвально. Сьогодні в робочій групі брав участь і Ярослав Добрянський – в.о голови облради. Доповідала результати цього етапу роботи Тетяна Ревенко, заступник керівника департаменту економіки.

Загалом було цікаво та динамічно, адже сьогодні формувалась ідеологія розвиткових проектів, які випливають з завдань щодо досягнення операційних цілей.

Директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, який брав участь у засіданні, крім власне питань розробки стратегії там говорив, зокрема про:

Зміни до бюджетного та податкового кодексу України: вирівнювання по доходам, що дає можливість громадам та областям отримати більше можливостей для розвитку, адже скасовується розподіл бюджету на кошики; кошти, які надходять можуть бути використані більш самостійно; багатші зможуть залишати в себе частину коштів, які сформувались від перевищення середньо українського показника. Область отримає закріплення 10% податку на прибуток підприємств. Громади отримають 60% податку на прибуток фізичних осіб. Планується впровадження зовсім нового податку на нерухомість.

Уже набув чинності закон «Про співробітництво територіальних громад», який передбачає об’єднання зусиль сусідніми громадами для вирішення спільних проблем.

Я навів приклади використання коштів ЄС органами місцевого самоврядування в Естонії. Зокрема учасники добре сприйняли інформацію про винесення промзон з Таллінна в сусідні волості. Від такого кроку виграли всі.

Володимир Шанда поінформував, що такий досвід варто було застосувати і для Києва, адже Київ хоче все нових територій з області, а в самому місті є тисячі гектарів промислових земель.

Загалом досить продуктивне засідання. Крім плану реалізації стратегії ще буде потрібно внести зміни до регламенту роботи облради та ОДА в частині розробки програм соціально-економічного розвитку та окремих бюджетних програм з урахуванням досягнення стратегічних та операційних цілей.