Слідкуйте за новинами

Сучасна молодь має бути активною!

Дата: 14.09.2020

Сучасна молодь має бути активною!

Сучасна молодь, яка прагне щось змінити навколо себе, має бути громадсько та соціально активною. Проте, щоб перетворити активність в реальні дії, потрібно шукати однодумців та об’єднуватися навколо спільних ідей.

На черговому онлайн занятті «Підприємцем бути легко v3.0», який ми провели 12 вересня, з учнями Баранівської ОТГ говорили про соціальне підприємництво, його типи та поділи, які відмінності від звичайного підприємництва, про те, як здобувати досвід, необхідний в майбутньому, на прикладі волонтерства та участі в громадських організаціях.

«Соціальне підприємство – це юридично зареєстрована організація, що здійснює підприємницьку діяльність із соціальною метою. Для такого підприємства достатньо мати одну із цих складових: надавати можливість працювати особам з соціально незахищених верств населення; вирішувати конкретну соціальну проблему або частину свого прибутку використовувати на вирішення конкретної соціальної проблеми. А ще краще, коли є всі три складові», – говорить Іван Савицький, координатор проєкту ЄС.

Знаковим соціальним підприємством, де є всі три складові, є Горіховий дім/Walnut House у Львові. Працівниками підприємств Фонду, а це пекарня та послуги кейтерингу, є жінки, які звернулись за допомогою. Фонд надає психологічну допомогу жінкам, які потрапили в тяжкі життєві ситуації, надає тимчасове житло, навчає їх, допомагає повернутись до нормального життя.

40% від прибутку Фонд скеровує на інші соціальні проекти Фонду Горіховий дім, зокрема на утримання Центру інтегральної опіки для жінок, які опинилися у кризових ситуаціях.

Ще одним прикладом соціального підприємства є перша в Україні інклюзивна кухня Кранчі з Любов’ю.

Тут працює молодь з інвалідністю. Виготовляє корисні сніданки – ягідно-горіхову пасту, карамелізовані горіхи, гранолу, цитрусові фріпси, печиво, пряники, трав’яні збори чаю. А ще, окрім пекарства, роблять перші кроки до фінансової незалежності. Нині на підприємстві працюють і навчаються 12 хлопців та дівчат від 14 –ти до 35-ти років із фізичними та ментальними порушеннями.

На прикладах власних бізнес ідей учасники курсу обговорили можливості зробити свої підприємства соціальними. Думали над тим, як можна використати прибуток, щоб покращити умови в школі або громаді, кого з незахищених верств населення можна залучити до роботи, щоб дати їм можливість самореалізуватися та підвищити рівень життя.

На цьому тижні Іван Савицький буде надавати індивідуальні консультації учасникам курсу. Темою наступного заняття буде Бюджет участі, як хороший інструмент для практики написання заявок. На прикладі шаблонів документів «Бюджету участі Баранівської ОТГ» повчимося заповнювати заявки на гранти та конкурси.

Ніщо так не надихає, як робота з активною молоддю громади!!! Далі буде…

Курс проводиться в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.