Слідкуйте за новинами

Транспортне сполучення громад через співробітництво

Дата: 14.06.2019

Транспортне сполучення громад через співробітництво

12 червня експерти Інституту громадянського суспільства Маркіян Дацишин та Олександр Сергієнко перебували з робочим візитом в місті Боярка. В рамках візиту відбулася зустріч з представниками громад, які підписали Меморандум про співробітництво та стали учасниками проекту «Партнерство міських та сільських територіальних громад як механізм місцевого економічного розвитку», який реалізується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Громади міста Боярки та сіл Віта-Поштова, Забір’я і Малютянки домовилися реалізувати спільний проєкт, який забезпечить транспортним сполученням місто з навколишніми сільськими територіями.

В робочій зустрічі взяли участь: міський голова Боярки – Олександр Зарубін, його заступники – Валерій Шульга та Віталій Мазурець, головний спеціаліст відділу транспорту та житлово-комунального господарства Павло Ремесло, представники громад Віти –Поштової та Забір’я.

Під час зустрічі експерти презентували проєкт, у рамках якого відбувається консультативна підтримка партнерства. Поінформували присутніх про сучасні тенденції міжмуніципального співробітництва та джерела залучення небюджетних коштів для розвиткових проєктів.

В свою чергу, Олександр Зарубін та Павло Ремесло презентували проєкт співробітництва. Вони детально розповіли про причини його появи, обґрунтували необхідність реалізації та очікувані результати.

Проблема в тому, що всі приватні перевізники везуть лише на Київ, а людям треба саме в Боярку – до школи, лікарні, пенсійного фонду тощо.

До того ж найближчим часом очікується загострення проблеми, через відкриття у Боярці ЦНАПу. А оскільки сільські громади не мають достатніх ресурсів для самостійного вирішення транспортного питання, то міжмуніципальне співробітництво – це унікальна можливість спільними зусиллями досягти бажаного.

Для вирішення проблеми проєктом запропоновано утворити зручний та соціально орієнтований транспортний зв’язок для жителів Боярки та навколишніх сіл, а також ввести пільговий проїзд для соціально вразливих верств населення через запровадження картки боярчанина, що буде поширюватися й на жителів навколишніх сіл.

В ході робочої зустрічі експерти детально обговорили зміст проекту, відзначили високий рівень його підготовки та сформували завдання для доопрацювання проєкту. Зокрема, рекомендували розробникам обрати форму партнерства, вивчити пасажиропотоки, а відтак й потреби придбання автобусів. Також було запропоновано розглянути можливість формування маршрутів перевезень самими жителями громад через застосування сучасних засобів комунікацій та розробити повний варіант проєкту.

Варто відмітити, що партнерство має потужного лідера в особі міського голови Боярки Олександра Зарубіна та його команди. До того ж, у представників громад наявний досвід реалізації проєктів. Це є підґрунтям для успіху в розробці та реалізації проекту партнерства. Однак робоча зустріч показала, що є необхідність технічного супроводу його реалізації з боку експертів Інституту.