Слідкуйте за новинами

Творення символіки ОТГ – як початок спільної роботи

Дата: 18.06.2020

Творення символіки ОТГ – як початок спільної роботи

Бюджет участі, герб ОТГ, шкільні коворкінги – на перший погляд, усі ці теми не мають прямого відношення до стратегічного планування місцевого розвитку.

Але, як виявилося під час чергових онлайн-консультацій з представниками 8 ОТГ різних регіонів України, це не зовсім так.

«Стратегічне планування – це постійний процес спільного творення майбутнього», – не втомлювався повторювати Маркіян Дацишин, координатор компоненту проекту ЄС. «Наївно було б сподіватися, що на першому ж зібранні місцевих мешканців такий процес творення може розпочатися. Навпаки – це довга дорога, яка починається з формування міжособистісної довіри та навичок горизонтальної комунікації і взаємодії у громаді. Тільки на цій основі можуть утворюватися неформальні середовища активних мешканців (ми їх називаємо «Хтосі»), які поступово стануть генераторами ідей для розвитку громади. Виникає питання: з чого почати? який привід може зібрати за одним столом різних людей?»

У Баранівській ОТГ ми розпочали, зокрема, з розробки герба ОТГ, до якого були долучені зацікавлені місцеві мешканці (краєзнавці, бібліотекарі та ін). Зрештою замість радянського герба з грецькою амфорою і «спартаківськими» діагоналями громада отримала герб з об’єднуючими і впізнаваними місцевими символами, які помагають формувати локальну ідентичність.

Однак треба розуміти, що геральдика – це не конкурс малюнка і критерій «це подобається голові» не може бути ключовим. Тому до розробки герба потрібно залучати професійного геральдиста. У Баранівській ОТГ нам допомагав Олексій Руденко.

А ще – уважайте на щит герба Вашої громади! Щоб не виявилося, що герб позиціонує Вашу громаду як піддану Російської імперії.

Творення символіки ОТГ – як початок спільної роботи. from CSIUKRAINE

Онлайн-консультації організовано в рамках реалізації проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ», що фінансується Європейським Союзом у рамках Ініціативи ЄС Мери за Економічне Зростання – Україна