Слідкуйте за новинами

В Сатанові відбулося завершальне засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку громади.

Дата: 07.09.2016

В Сатанові відбулося завершальне засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку громади.

6 вересня 2016 року, в рамках проекту «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області», який реалізується Інститутом громадянського суспільства за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Офісу Ради Європи, Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», фонду «Відродження» та проекту ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні», в селищі Сатанів відбулося третє завершальне засідання Робочої групи зі стратегічного планування розвитку Сатанівської об’єднаної територіальної громади.

Цього разу йшло обговорення попередньо напрацьованих учасниками робочої групи проектів. А їх надійшло аж 55, взагалі то надійшло більше, але були незначні і вони зразу відсіялися. Експерти від Інституту громадянського суспільства з розробки Стратегії розвитку громад Петро Мавко та Василь Кашевський кажуть, що за всю історію своєї діяльності вони не мали такої кількості проектних пропозицій до реалізації Стратегії. Показовим тут є і те, що у всіх засіданнях робочих груп активну участь брав голова громади Сатанова Альберт Собков, то ж не дивно, що особисто від нього надійшло кілька проектів.
Директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук підкинув сатанівчанам пару інноваційних проектів та креативних ідей. Так, під час обговорення в одній з підгруп проекту встановлення біотуалетів пан Анатолій запропонував інноваційний підхід вирішення цього питання. Розказав як це питання вирішується в Європі, де повсюди встановлюють туалети, які не потребують води для зливу, а використання спеціального ферменту перетворює відходи у родючий гумус. Уже і в Україні є така практика вирішення даного питання (детальніше за посиланням). Тому ця пропозиція була враз підхоплена учасниками робочої групи, адже розроблений робочою групою БРЕНД громади стверджує, що це ЄВРОПЕЙСЬКИЙ бальнеологічний курорт…, а отже мають бути європейські підходи до вирішення питань. Не менш цікавою була пропозиція по утилізації та переробці відходів із пластику.
Робота цього разу була по особливому цікавою і захоплюючою. Відведений програмою час закінчився, однак всі продовжували працювати, ніхто не поспішав додому, хотілося завершити справу до кінця.


Не менш захоплюючою була і кульмінація заходу. Робоча група уже підводила підсумки, коли до зали завітала фольклорна група “Сатанівські вихиляси”, яка добряче потішила присутніх. Програма, яку презентував колектив є відпрацьованою частинкою великої програми з просування Бренду громади. Стратегія тільки на завершенні, а робота по її реалізації вже кипить.
Якщо хочете побачити на власні очі чого може добитися громада, яка об’єдналася і отримала можливість самостійно планувати своє майбутнє і вирішувати свої справи, завітайте до Сатанова. Ви побачите, а ще швидше відчуєте ці зміни, які відбуваються. Тут скрізь щось робиться: десь освітлення встановлюється, десь водогони прокладаються, а десь приміщення ремонтуються. Найбільше тішать дороги з брущатки та бордюрами і тротуарами. Про такі деякі громади тільки мріють.
Маленькими кроками, не зупиняючись громада впевнено рухається до своєї мети.
Таки, якщо робити, то зробиться!

Відеосюжет від Городоцького ТРПЦ