Слідкуйте за новинами

Відновлювальне сільське господарство – новий погляд у сільському розвитку

Дата: 19.05.2023

Відновлювальне сільське господарство – новий погляд у сільському розвитку

Україна, все таки аграрна країна. Понад чверті ВВП пов`язане з сільським господарством. Зерно та олія є головним складовими нашого експорту. Нинішня експортно орієнтована на продукцію низької переробки українська економіка сільського господарства зіткнулась з серйозними викликами. Блокада портім і не можливість замінити морські шляхи сухопутними для мільйонів тонн продукції дуже вдарили по традиційному зерновому господарству. Можливо це стимулюватиме швидші переходи до зміни парадигми сільськогосподарського вирибоництва в Україні в бік природоощадливих технологій, створення продукції більш дорогої але менш об`ємної для експорту. Можливо ми маємо шанс зараз суттєво знизити рівень розорюваності наших земель, відновити частину лісів, луків, боліт? Все це необхідно робити для адаптації до нової ситуації та кліматичних змін, які відбуваються не зважаючи на війну і наше відношення до них.

Відновлення країни, яке нам необхідне потребуватиме швидкого відновлення економіки загалом і в найбільш уражених територіях зокрема. Сільське господарство – сфера економіки де оборот фінансів є досить швидкий, а продукція дуже потрібна для людини. Саме тому ця сфера є важливою для планування відновлення.

Дводенна конференція , яка відбуватиметься в гібридному онлайн/офлайн форматі 9-10 Червня 2023, у місті Львові, частково шукатиме відповіді на питання про місце і роль сільського господарства у відновленні, адже її назва до цього спонукає: «Відновлювальне сільське господарство – шлях до відновлення повоєнної україни».

Познайомитись з програмою та зареєструватись можна за посиланням https://mey.org.ua/uk/regenerative-agriculture-conference-2023/

Інститут громадянського суспільства впродовж багатьох років займається питаннями регіонального розвитку, де сільський розвиток є дуже важливою складовою. Сталість сільських громад, їх майбутнє значною мірою залежить від сталості селянських домогосподарств, конкурентноспроможного фермерства, впровадження новітніх ощадливих технологій у вирощуванні продукції. Відновлювальне сільське господарство для України стає дуже важливим і тому ми підтримуємо заходи із його популяризації.