Слідкуйте за новинами

Вінничани розбирались у змінах в постачанні електроенергії та газу

Дата: 11.03.2019

Вінничани розбирались у змінах в постачанні електроенергії та газу

7 березня у Вінниці відбувся семінар «Що важливо знати про комунальні послуги: електроенергія та газ», на якому експертки Реанімаційного Пакету Реформ Юлія Усенко та Тетяна Бойко розповідали про зміни та виклики в обслуговуванні побутових споживачів електроенергії та газу.

Юлія Усенко обговорювала з учасниками семінару проблеми, що виникли в електроенергетиці та заходи, що здійснюються для врегулювання ситуації. Так, одна з проблем – наболіле підвищення тарифів. Експертка пояснила передумови поступового підвищення плати за комунальні послуги та обговорила з учасниками співвідношення ціни та якості.

Примітно, що значна частина учасників семінару скаржилась на складність доведення фактів постачання електроенергії низької якості. За особистим переконанням самої експертки, найдієвішим способом боротьби з цією проблемою є системна підтримка публічної дискусії з відповідальними особами та активна вимога громади покращити якість надання послуг.

Тетяна Бойко розповіла про терміни встановлення лічильників газу та їх обслуговування. Разом з учасниками експертка обговорила кілька проблемних питань, як от відшкодування вартості лічильників, які були встановлені за рахунок споживача, порядок формування ціни на газ та обслуговування внутрішьобудинкових мереж постачальниками.

Наприкінці семінару учасники, частину з яких представляла активна громада міста, поділилась з експертками своїми планами щодо покращення якості надання комунальних послуг у м. Вінниці.

Семінар організовано в рамках проекту «РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці», що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.