Слідкуйте за новинами

Зараз у нас є унікальна можливість швидко завершити децентралізацію, – Анатолій Ткачук (+презентація та відео)

Дата: 30.08.2019

Зараз у нас є унікальна можливість швидко завершити децентралізацію, – Анатолій Ткачук (+презентація та відео)

30 серпня в Українському кризовому центрі відбулася прес-конференція «20 законів, які Коаліція РПР рекомендує ухвалити новому Парламенту». Пропозиції стосуються нацбезпеки, економіки, реформи публічного управління, децентралізації, охорони довкілля та інших сфер державної політики.

Про перелік першочергових законопроектів, які важливо ухвалити до кінця 2019 року, для завершення першого етапу децентралізації розповів Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.

«Зараз в децентралізованій Україні проживає 70% населення. Але розрив між децентралізованою Україною та ієрархічною постійно зростає: багаті багатіють швидше, бідні бідніють швидше… чим довше це буде продовжуватися, тим швидше буде відкат, тому що балансувати територію, яка не децентралізована, треба буде в ручному режимі, а райради та райадміністрації у районах, де створені громади, не знають чим зайнятися – тому борються з місцевим самоврядуванням.

Зараз у нас є унікальна можливість швидко завершити реформу: затвердити адміністративно-територіальний устрій України. Це можна зробити протягом вересня, ухваливши один закон з 24 додатками або 24 закони, які затверджують адміністративно-територіальні одиниці у кожній області».

– Друге: треба ухвалити закон про засади адміністративно-територіального устрою, який дасть можливість ліквідувати проблеми, які вже виникли: коли через лобізм були утворені неспроможні громади

– Третє: треба ухвалити зміни до закону про регулювання містобудівної діяльності. Закон ухвалений у першому читанні.

– Потрібно переглянути систему місцевих виборів – щоб місцеві ради не перетворювалися на політичні структури, а працювали на розвиток територій. Якщо це буде зроблено, перші місцеві вибори можуть бути проведені навесні, або навіть у грудні цього року.

– У середньостроковій перспективі потрібно ухвалити нову редакцію законів про місцеве самоврядування в Україні та про місцеві державні адміністрації. Також – внести зміни до кодексу законів про адміністративні правопорушення: розширити повноважень органів місцевого самоврядування щодо штрафів за порушення, скоєні за межами населених пунктів. Усі ці законопроекти готові і в хорошому стані.

Анатолій Ткачук Завершити не можна продовжувати??? from CSIUKRAINE

Відеозапис прес-конференції: