Слідкуйте за новинами

Як розпочався навчальний рік в шкільній теплиці

Дата: 11.09.2020

Як розпочався навчальний рік в шкільній теплиці

Першими відвідувачами шкільної теплиці в новому навчальному році були учні 4 класу Полянківської школи (теплиця встановлена на подвір’ї школи в селищі Полянка Баранівської ОТГ).

«Діти заскучали за школою, за теплицею. Все нюхали, жували щавель і петрушку. Пробували на смак різні сорти м’яти і базиліку. Розглядали декоративні гарбузи у вигляді великих жолудів і маленькі диньки», – розповідає Олена Шкорбот, завідувачка тепличним коворкінгом.
Відомо, що знання приходять до школярів не лише з підручників та слів учителя, не лише на уроках, а й, наприклад, під час перерв проведених в теплиці.
«В теплицю постійно хтось заходить. Такого не буває, щоб була перерва і учнів не було. Нещодавно ми разом посіяли кріп, салат, цибулю, фенхель. Під час карантину та на канікулах я доглядала за кімнатними квітами 3-го та 8-го класів. Перед навчальним роком ми їх з дітьми пересадили і озеленили клас», – додає пані Олена.
В улюбленій дітьми теплиці пані Олена допомагає їм пізнавати навколишній світ та вчить дітей працювати пліч-о-пліч.
У початковій школі діти вперше знайомляться зі світом знань про природу на уроках «Світ навколо тебе» та «Природознавство». Важливим в процесі викладання цих предметів є практичний досвід, тому пані Олена хоче залучити дітей до цікавих досліджень і експериментів у теплиці, до спостережень як проростають і ростуть різні рослини. Надіємося, що таку ініціативу підтримають вчителі і керівництво школи.
Сподіваємося, що протягом усього навчального року діти Полянківської школи та інших шкіл громади відвідуватимуть теплицю, а керівництво громади, шкіл та вчителі сприятимуть розвитку учнів. Переконані, що діти повинні мати практичні навички роботи та пробувати свої сили, адже саме для цього були створені швейний, технічний, тепличний, 3D моделювання та медійний коворкінги.

Сучасна теплиця закуплену за кошти Європейського Союзу в рамках 3-го компоненту проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ», який реалізуєт Інститут громадянського суспільства.