Слідкуйте за новинами

Як за досвідом, то до найкращих!

Дата: 22.08.2019

Як за досвідом, то до найкращих!

20-21 серпня відбулася навчальна поїздка керівника тепличного коворкінгу Олени Шкорбот до м. Львів. Два дні Олена переймала досвід у найкрутішого садівника Холдингу емоцій «!FEST» Олеся Серчинського. З Олесем в червні познайомився Іван Савицький, координатор третього компоненту Проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», на фестивалі освіти «Вчителі майбутнього» у Львові.

Олесь з 16 років, не маючи професійної освіти, у вільний час у батьківському саду займався вирощуванням різноманітних рослин, овочів, фруктів, дерев і всього, що може рости.

Зараз Олесь – ландшафтний дизайнер та флорист. Його сад-город знаходиться на одному з дахів FESTrepublic – нового сучасного простору, де відбуваються фестивалі, вечірки, тематичні івенти, співпраця з локальними і колаборації з світовими бендами та артистами.

Концепцією саду є вирощування рослин (овочевих, пряних, квітів), які не можливо купити в широкому збуті та які рідко застосовуються в традиційній кухні. Рослини посаджені в ящиках і бочках, проведено крапельний полив. Вирощуються тут також звичайні культури – кабачки (в бочках), помідори, кавуни. Продукцію садівник збуває ресторанам Холдингу.

«Вперше від Олеся почула, що багато квітів годяться для їжі. Ми ними милуємося, а люди їх споживають. Наприклад настурції, хризантеми, гладіолуси – уявіть фаршировані гладіолуси! Використовують в кулінарії зілля, яке в нас росте на городах як бур’ян, – кропива, кульбаба, гірчак, заяча трава і дуже багато ще різного. Сама вперше їла квіти, раніше тільки милувалась і нюхала їх», – поділилася своїми враженнями пані Олена.

Вирощування овочів, фруктів й трав на дахах будинків має низку переваг, зокрема тут створюється дуже приємний мікроклімат, ближче до сонця, завжди рослини освітлюються, інші будівлі не утворюють тіні.

На території саду-городу є компостна яма в дерев’яному ящику з хробаками (старателями), які переробляють органічні відходи рослинництва у найцінніший родючий ґрунт (ґумус). А також у незвичайному саду є невеличка теплиця.

«Дуже рада знайомству з Олесем – простим, хорошим і розумним. Було надзвичайно цікаво. Вдячна за поїздку і змогу навчатися!», – сказала по завершенню навчання пані Олена.

Отримавши нові знання, досвід, цікаві ідеї, ми спробуємо їх реалізувати в рамках нашого компоненту Проєкту в теплиці Баранівського Мрц.

Навчальна поїздка організована в рамках проєкту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою, Інститутом Громадянського Суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.