Слідкуйте за новинами

Завершення реформи місцевого самоврядування залежить від ухвалення парламентом закону «Про засади адміністративно-територіального устрою»

Дата: 28.11.2018

Завершення реформи місцевого самоврядування залежить від ухвалення парламентом закону «Про засади адміністративно-територіального устрою»

Завершення реформи місцевого самоврядування залежить від ухвалення парламентом закону «Про засади адміністративно-територіального устрою», що дозволить системно завершити децентралізацію в Україні та провести місцеві вибори 2020 року на основі нового устрою. «Сьогодні ми маємо дві України – прогресивна децентралізована і архаїчна недецентралізована. Тому зростає асиметрія у розвитку. Децентралізовані громади мають більше повноважень, ресурсів, там відбувається стрімкий розвиток. Решта країни відстає від неї. Держава не може такого допускати і парламент тут грає ключову роль», – підкреслив Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, під час прес-брифінгу 28 листопада в Українському кризовому медіа-центрі.

Потребу в прийнятті закону експерти пояснюють тим, що народні депутати продовжують голосувати за локальні рішення про зміну районного устрою в різних областях замість того, аби вирішити дане питання системно. Також прийняття закону забезпечить створення об’єднаних територіальних громад в тих районах, де керівництво свідомо гальмує цей процес, аби не втратити доступ до гарантованого розподілу коштів та можливості реалізації корупційних схем.

Учасники брифінгу додали, що введення воєнного стану має стати фактором прискорення прийняття рішень Верховною Радою, в тому числі щодо децентралізації. Це б дозволило завершити імплементацію реформи протягом 2019 року по всій території України та провести місцеві вибори 2020 року на новій територіальній основі.

В рамках проекту «Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування» експертами Інституту громадянського суспільства було здійснено аналіз низки законопроектів, які стосуються місцевого самоврядування та його реформування, підготовлено аналітичні записки, видано і поширено два Вісники із аналітичними матеріалами, підготовлено пропозиції до аналітичної доповіді для Послання Президента України до Верховної Ради України. З усіма цими матеріалами можна ознайомитися на нашому сайті за посиланням.

Відеозапис брифінгу:

Метою проекту «Децентралізація в Україні: від моніторингу до реагування», що здійснюється Інститутом громадянського суспільства за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є аналітичне забезпечення суб‘єктів законотворчої та нормотворчої діяльності (передусім – народних депутатів України) у сфері реформи місцевого самоврядування та державної регіональної політики на основі проведення поточного моніторингу та аналізу важливих проектів НПА (внесених на розгляд ВРУ чи схвалених КМУ), що стосуються регіонального розвитку України, проблеми реформування АТУ, розбудови та посилення місцевого самоврядування; швидке реагування та поширення інформації серед суспільства, ГО, органів державної влади про «небезпечні» НПА, які містять ризики для реформ, розвитку регіонів України чи суспільству в цілому.